Apple’ ın uzun bir bekleyişin ardında kullanıcılarına nihayet siparişlerini göndermeye başladığı Apple Watch ürünleri, aslında benzer isimlendirmelerden dolayı tek bir ürünmüş gibi birçok kimse tarafından algılandı. Bunun başlıca sebebi ise gerçek anlamda gözle görülür farklılıklar barındırmıyor olmaları. Ancak ince detaylar, uzun vadede farklı deneyimler yaşatma potansiyeline sahip.

Apple Watch Modellerinin Temel Farklılıkları - habertekno.com - habertekno - apple watch inceleme (2)

Apple Watch, yani Apple’ ın akıllı saatleri üç farklı modelden ibaret. Bu modeller Apple Watch Sport, Apple Watch ve Apple Watch Edition olarak sıralanıyor. Bu modellerden Apple Watch Sport ve Apple Watch ürünleri birbirine yapısal olarak çok benziyor. Temel farkları ise ekran noktasında kendini gösteriyor. Öyle ki Apple Watch Sport ürününde Ion-x olarak isimlendirilen ekran kaplama teknolojisi bulunurken, Apple Watch modelinde ise adından sıkça söz ettiren Safir Kristal Cam ekran bulunuyor. Bilindiği bu Safir kristal ekran şu an için herhangi bir mobil cihaz koruması olarak kullanılabilecek en güçlü madde olarak anılıyor. Apple, daha öncede Safir Kristal ekranı iPhone 6 modelinde kullanacağına dair haberler gelmişti ancak Apple, şu an için Safir Kristal ekranı Apple Watch, Apple Watch Edition ve iPhone 6 / 6 Plus modelinin kamera lensini korumak için kullanıyor.

Kasa noktasında ise yine farklılık kendini gösteriyor. Zira Apple Watch Sport modelinde alüminyum bir kasa bulunuyorken, Apple Watch modelindeyse paslanmaz çelikten imal edilme bir kasa bulunuyor.

Diğer bir ufak Apple Watch Sport ve Apple Watch farklılığı, kutu şekli ve kutu içeriğinde kendini gösteriyor. Apple Watch Sport modeli uzun dikdörtgen bir kutu tasarımı ile alıcısına sunuluyorken, Apple Watch modeli daha çok bir klasik saate benzer kutu tasarımı ile sunuluyor. Bununla beraber Apple’ ın Apple Watch için kutu içeriğine dâhil ettiği mıknatıslı kablosuz şarj başlığı için yine farklılık meydana getirilmiş. Her ne kadar küçük bir detay olsa da mukavemet açısından Apple Watch modelinin şarj başlığı meta ile kaplanırken, Apple Watch Sport tarafında plastik başlık kaplaması kullanılmış.

Apple Watch Sport ve Apple Watch modelinden tamamen farklı bir segmente hitap etmekte olan Apple Watch Edition modelinin kasa materyali olarak ise altın kullanılıyor. Bundan dolayıdır ki Apple Watch Edition üst düzey bir fiyatlandırmaya ve bir o kadarda Premium bir ürün olma özelliği taşıyor.

Apple Watch Modellerinin Temel Farklılıkları - habertekno.com - habertekno - apple watch inceleme (1) - altın apple watch

Ülkemizde henüz satışa çıkacağı tarih ile ilgili bir bilgi bulunmazken ürünlerin Amerika için kişiselleştirilmemiş modellerin satış fiyatlar şu şekilde listeleniyor:

Apple Watch Sport 38mm | 349$

Apple Watch Sport 42mm | 399$

Apple Watch 38mm | 549$

Apple Watch 42mm | 599$

Apple Watch 38mm – 18 Karat  | 10,000$

Apple Watch 42mm – 18 Karat | 12,000$

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here