Apple Watch, iPhone 4 ile Aynı RAM Yongasını Taşıyor!

Daha önce parçalarına ayrılarak onarım kolaylığını değerlendiren iFixit ekibinin ardından ortaya çıkan Apple Watch yongaları birer birer detaylarıyla belirlendi. Kullanılan bileşenlerden en dikkat çekici olanı ise 512 MB boyutuna sahip olan dahili belleğin, eski iPhone 4 modelinde kullanılan bellek ile benzerlik göstermesi oldu.

Apple Watch, iPhone 4 ile Aynı RAM Yongasını Taşıyor! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri - en son teknoloji haberleri - apple haberleri (1)

Elpida ismi ile yer alan ve diğer bir ifade şekli 4 GB SRAM olan512mb boyutunda ki bellek ile kullanıcılara sunulan Apple Wath, ayrıca üretim sürecine göre farklılık göstermekle beraber Sandisk veya Toshiba tarafından üretilen 8 GB boyutundaki depolama yongasını da barındırıyor.

iPhone, iPad ve iPod modellerinde olduğu gibi bellek ve depolama tarafında Apple Watch bileşenleri arasında ise Samsung imzasını taşıyan bir bileşene rastlanmamış. Bunun nedeni ise Samsung’ un seri üretim bandının Apple Watch bileşenleri ile uygun olmadığı da söylentiler arasında yer alıyor.

Daha önce iFixit tarafında yayınlanan, Apple Watch’ un parçalarına ayrılma videosu:

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here