Haber Tekno Sosyal Medya

Apple Watch Ion-X Ekranı Ne Kadar Dayanıklı?

Haberler

Apple Watch Ion-X Ekranı Ne Kadar Dayanıklı?

Apple’ın kullandığı Ion-X ekran malzemesinin dayanıklılığı ile ilgili yeni bilgiler geldi. Peki, Apple Ion-X ekranı ne kadar sağlam? Tüm detaylar haberimizde!

Daha öncelerde iPhone 6 ile kullanılacağı öne sürülen Safir ekran kaplaması, iPhone 6 ile kullanılmadı ve beklentilerde iPhone 6s modeli üzerine kaydı. Buna karşın Apple, Apple Watch modelinde çizilmelere karşı dayanıklı olduğunu iddia ettiği Ion-X isimli ekran kaplama teknolojisin kullanmayı tercih etti. Daha önce iPhone 6 ekranında olduğu gibi Apple Watch Ion-X ekranı da çizilmelere karşı test edildi.

Ion-X ekran ne kadar sağlam?

UnboxTherapy isimli Youtube kanalının kurucusu Lewis tarafından temin edilen Apple Watch Ion-X ekranlar, çeşitli materyallerle çizilmeye karşı olan dayanıklılığı test edildi. Test için ise anahtar, bıçak, zımpara ve taşlı kâğıt kullanan Lewis, anahtar ve bıçak ile uyguladığı ağır denemelere rağmen Ion-X ekranı çizmeyi başaramadı.

Ancak tahmin edilebileceği üzere zımpara ve taşlı kâğıt noktasında ise, Apple Watch un Ion-x ekranı çizilmenin önüne geçilmedi. Lakin takdir edileceği üzere günlük yaşamda zımpara ile ekran denemesi yapılması ihtimali pek olası değil. Anahtar ve benzeri sivri metal cisimlerle aynı cepte yer alan akıllı cihazlar ise daha olası. Bu noktada Apple Watch ve Iox-x ekranı, geçer puan elde etmeyi başarıyor.

Ion-x ekran teknolojisinin iPhone 6S olarak isimlendirileceği öngörülen yeni nesil iPhone ürünü ile kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz bilinmiyor. Bu nokta da ki iddialar hala Safir ekran yönünde. Zira Apple ve diğer birçok firma neredeyse çizilmez olarak anılan Safir ekran kaplamasını, arka kamera koruması için tercih etmekteler.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Reklam

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018
Reklam

Popüler Haberler

Reklam
Üste çık