Apple Watch İngiltere’de Yasaklandı!

İngiltere'de Bakanlar Kurulu toplantısında Apple Watch kullanımı yasaklandı. İngiltere'de yaşanan Apple Watch yasaklanması ile ilgili detaylar!

Apple Watch

Mobil cihazlar, artık hemen hemen her alanda kendini gösteriyor. Nitekim, internet bağlantısı kuran bu mobil cihazlar güvenlik alanında da birçok sorunu beraberinde getiriyor.

İngiltere’de yaşanan bir olay da, mobil cihazların güvenliğini sorgulatan bir örnek niteliği taşıdı.

İngiltere’de Apple Watch yasaklandı!

Apple Watch

Kısa bir süre önce İngiltere’de düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısında Apple Watch kullanımı yasaklandı. Gerekçe olarak da Rusya tarafından gelebilecek bir hack saldırısı gösterildi.

Açıklanan bilgilere göre Rusya tarafından gelecek bir hack saldırısı ile İngiltere’de düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısına sızılması mümkün görülüyor. Nitekim, Apple Watch’un hedef alınacağı söylenen bu saldırı ihtimali sonrasında Apple Watch kullanımı yasaklandı.

Şu an için ne Apple ne de Rusya tarafından konu ile ilgili bir açıklama veya yorum aktarılmış değil. Lakin, öyle görünüyor ki mobil iletişimin bu denli yaygınlaşması, ilerleyen dönemlerde güvenlik endişeleri sebebi ile bir o kadar da yasaklara maruz kalabilecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.