Apple Watch için Sürpriz Özellik

Apple'ın akıllı saati Apple Watch kayışına kamera eklenmesi üzerine çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

yeni Apple Watch

Apple Watch patentleri ile ilgili detaylara gelmeye devam ederken, aslında Apple’ın çok farklı konularda çalışmalar yaptığına ilişkin bilgilere de ulaşılmış oluyor. Son olarak da Apple’ın akıllı saati için aldığı yeni patent ile kamera konusunda yapılan çalışmalara ulaşılmış olundu.

Apple Watch kayışına kamera desteği

Ayrıca Bakınız: Apple Watch Hayat Kurtardı!

Patent görsellerinden anlaşıldığı kadarı ile söz konusu bu kamera modülü, saatin üzerine değil de kayışın üzerine dahil edilmek üzerine tasarlanıyor. Daha önce de Apple’ın kayışı akıllı hale getirmek üzerine hazırladığı patentler ile ilgili detaylarda da benzer bir durum söz konusu olmuştu. Şimdi de kayışın çok daha işlevsel olması için çalışmaların devam ettiği anlaşılmış oldu.

yeni Apple Watch patent

Şu an için nasıl bir kullanım şekli oluşturulacağı ile ilgili ne yazık ki çok fazla detay bulunmuyor. Kameranın görüntü algılamak mı yoksa gündelik hayata dahil edilecek başka bir özellik için araç mı olacağı konusunda da çeşitli soru işaretleri gündeme geliyor. Her ne kadar genel saat tasarımı üzerinde yakın zamanda radikal değişiklikler yaşanmayacak gibi görünse de kayışın akıllı hale gelmesi konusunda sürpriz adımlar atılabilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here