Apple Watch için App Store Görüntülendi!

Bir süredir ön sipariş aşamasında olan Apple Watch, geçtiğimiz günlerde siparişleri işleme koymaya nihayet başladı. Bir süredir de bu aşama süresince geliştiriciler, Apple Watch için uygulama geliştirmeye devam etmekteydi. Siparişlerin işleme alınmasının ardından Apple, WatchKit isimli Apple Watch uygulamalarını içeren App Store’ u erişime açtı.

iOS cihazlarda görüntülenebilen WatchKit için App Store, şu an 35 uygulama barındırıyor. Bu uygulamalardan ise Flipboard, Evernote, Twitter ve Instagram öne çıkanlardan oluyor.

Apple Watch için App Store Görüntülendi! - habertekno.com - teknoloji haberleri (2)

Apple Watch siparişleri resmi olarak 24 Nisan tarihinde ilk gönderilerini yapmaya başlayacak. Öngörülere göre de 8 Mayıs tarihine kadar ön siparişler tamamlanmış olacak. Zira tüm ön siparişler aynı zamanda gönderime geçemiyor. Bundan dolayı da Apple, Apple Watch ön siparişi verenlere de bilgilendirme mailleri atarak kullanıcıları siparişleri ile ilgili haberdar ediyor.

Şu an için 35 uygulama kapsayan WatchKit uygulama mağazası, ürünlerin dağıtımıyla beraber de kısa zamanda geniş alanlara yayılacak olduğunu söylemek, yanlış olmayacaktır.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.