Apple Watch 2, Micro LED Ekran ile Gelebilir!

Yeni gelen bir bilgiye göre Apple, Apple Watch 2 modelinde Mikro LED ekran teknolojisine geçiş yapabilir. İşte Apple Watch 2'nin detayları!

apple watch 2

Hatırlatmak gerekirse Apple, yaklaşık 2 sene önce LuxVue isimli firma ile Micro LED ekran teknolojisi üzerine çalışmalar başlatmış, lakin henüz herhangi bir Apple cihazında Micro LED ekran kullanılmamıştı. Yeni gelen bir habere göre ise Apple, Apple Watch 2 ile Micro LED ekran teknolojisine geçiş yapabilir!

Apple Watch 2, Micro LED ekran ile gelebilir!

apple watch 2

Yapılan açıklamalara göre Apple, Micro LED ekran teknolojisini LuxVue ile 2017 yılında kullanmaya başlayabilir. Eğer ki Apple, Eylül ayındaki iPhone 7 etkinliğinde yeni Apple Watch 2 modelini duyurmazsa, 2017 yılında duyuracağı Apple Watch 2 Micro LED ekrana sahip olacak.

Olur da Apple Watch 2 bu yıl duyurulursa, Micro LED ekrana geçiş yapılamayacak ve 2017 yılında Micro LED, yeni nesil Apple Watch veya Apple Watch 3 olarak isimlendirilecek model ile birlikte aktif kullanıma geçecek.

apple watch 2

Kısaca değinmek gerekirse Micro LED ekran teknolojisi, aslında OLED ekran teknolojisine kıyasla enerji verimliliği noktasında daha iyi bir performans sunmuyor. Lakin, Apple’ın watchOS 3 ile duyurduğu küçük ekranda el hareketlerine duyarlı yazı yazma şekli ile Micro LED ekran teknolojisi, çok daha başarılı sonuçlar ortaya koyabilir.

Öyle görünüyor ki Apple, OLED teknolojisine geçişini, Micro LED ekrana geçiş yapabileceği için geciktiriyor olabilir. 2017 yılında Micro LED ekran teknolojisi ile ilgili çok detaylı bilgiler gündeme gelmeye devam edecektir.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.