Apple Watch 2’de Hücresel Bağlantı Olmayacak!

Apple'ın yeni akıllı saati ile ilgili yeni detaylar, aktarılmaya devam ediyor. Son gelen bir bilgi ise, Apple Watch 2'nin hücresel bağlantısı ile ilgili!

Apple Watch 2

Apple’ın, yeni akıllı saat modeli Apple Watch 2 ile ilgili yeni bilgiler aktarılmaya başlandı. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Apple, Apple Watch 2 modelinde hücresel veri desteği kazandırmanın peşindeydi. Lakin, Apple’ın bu isteği en azından Apple Watch 2 ile mümkün olmayacak.

Apple Watch 2’de hücresel veri olmayacak!

Apple Watch 2

Bloomberg tarafından ortaya çıkartılan yeni raporlara göre Apple, yeni akıllı saat modeli Apple Watch 2 için hücresel veri desteği üzerinde ciddi çalışmalar yapmış. Ancak, ortaya çıkan batarya ömrü dezavantajları neticesinde Apple Watch 2 için hücresel veri özelliği rafa kaldırılmış.

Bilindiği gibi Apple Watch, internet erişimini iPhone bağlantısı üzerinden sağlıyor. Dile getirilenlere göre ise Apple, Apple Watch modelini internet noktasında da iPhone’dan ayırarak, tek başına kullanılabilirliği daha yüksek bir ürün ortaya koymak istiyor.

Apple Watch için GPS desteği ve geliştirilmiş sağlık uygulamaları hazırlanıyor!

Apple Watch 2

Lakin, belirtildiği gibi en azından, batarya tüketiminin artış göstermesinden dolayı Apple Watch 2 ile bu mümkün olmayacak.

Bunların dışında, Apple Watch 2 GPS desteği ve geliştirilmiş sağlık takip detaylarına sahip olacak.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.