Apple Watch 1 Milyona Yakın Ön Sipariş Aldı!

Apple tarafından uzun zamandır merakla beklenen Apple Watch, geçtiğimiz günlerde ön siparişe açılmıştı. 10 Nisan 2015 tarihinde ön siparişe açılan Apple Watch, son gelen bilgiye göre aynı gün 957,000 ön sipariş almayı başardı.

Slice Intelligence isimli şirket tarafından Amerika Birleşik Devletleri kapsamında yayınlanan Apple Watch satış tablosunda, hangi modellerin ve kordonların daha çok ilgi gördüğü bilgisine de yer veriliyor.

1 Milyona yaklaşan siparişlerin %40 lık kısmını Uzay Gri alüminyum kasalı Apple Watch Sport oluşturuyor. Hemen ardında ise %34 lük dilim ile gümüş paslanmaz çelik kasalı Apple Watch geliyor. Bunların yanı sıra Slice Intelligence firmasının verilerine göre siparişlerin %28 lik kısmını kapsayan kullanıcılar aynı zamanda siyah renk sport kordon siparişinde de bulunmuş.

Apple Watch 1 Milyona Yakın Ön Sipariş Aldı! - habertekno - habertekno (2)

Her ne kadar bu veriler Apple tarafından yayınlanan resmi veriler olmasa da söylentilere göre yakın zamanda Apple tarafından gelecek Apple Watch ön sipariş tutarının 2 Milyon olacağı yönünde.

Apple Watch, ilk adımını sağlam atarak rakiplerine kıyasla daha belirgin bir yol izleyeceğe benziyor. Zira bu satış rakamlarını yakalamayı başaran Apple, özellikle kullanıcıların Apple Watch öncesi akıllı saat konseptine olan ilgilerinin düşük olduğunu göz önünde bulundurursak, hızlı yol alacak gibi görünüyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.