Haber Tekno Sosyal Medya

Apple VR Kaskı Patentlendi!

Apple VR Kaskı

Haberler

Apple VR Kaskı Patentlendi!

Apple’ın sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik çalışmaları somutlaşmaya başlıyor. Son olarak Apple VR kaskı patenti alınmış oldu!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tanıtımından önceki kısa dönemden ve tanıtımdan sonra, Apple’ın sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik ürünleri ile ilgili açıklamalar ve patent bilgileri gelmeye başlamıştı. Tanıtımdan sonra ise Apple VR ve Apple AR ile ilgili daha detaylı bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Apple VR kaskı için patent alındı!

Apple’ın aldığı yeni bir patent ile birlikte, Apple VR kaskı olacağı ve bu kaskın yapısı ile ilgili akıllardaki sorular, üstü kapalı olarak cevaplanmış oldu.

Apple VR kaskı patentinin detaylarına göre Apple, rakiplerinin sanal gerçeklik çözümleri gibi iPhone modeli ile birlikte çalışan bir VR kaskı üzerinde çalışmalar sürdürüyor.

Apple VR Kaskı

Patent detaylarında Apple VR kaskı üzerinde lens, dokunmatik ekran, yakınlık sensörü ve aralarında home butonunun da yer aldığı birtakım tuş yer alıyor.

Apple VR Kaskı

Dikkat çeken detaylar arasında ise, Apple VR kaskı ile iPhone’un kullanıldığı sırada, ses çıkışının iPhone üzerinden sağalanacak olduğu yer aldı.

Apple VR Kaskı

Şu an için, ne bir sızıntı ne de doğrudan Apple VR kaskı ve Apple AR kaskı için bir açıklama yapılmış değil. Ancak, beklentilere göre Apple, iPhone’un 10. yılı ile birlikte 2017 ekim ayında yeni sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik ürünlerini görücüye çıkartabilir.

Haberi Okumaya Devam Et
Kim Kardashian Selfie
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık