Apple VR ve AR Uzmanlarını İşe Almaya Devam Ediyor!

Yeni gelen bilgilere göre Apple, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik konusunda uzman kişileri işe almaya devam ediyor. Detaylar haberimizde!

Apple VR

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik kategorisinde birçok firma son tüketici ürünleri ile tüketicilerin karşısında yerini alıyor. Bu kategorilerde Apple, henüz sessizliğini bozmuş değil. Lakin, Apple VR ve AR konularında uzman kişileri iş almaya devam ediyor!

Apple VR ve AR ürünleri hazırlıyor!

Apple

Gelen yeni bilgilere göre Apple, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik konularında uzman kişileri bünyesine katmaya devam ediyor. Financial Times tarafından aktarılan bilgilere göre ise Apple, hali hazırda yüzlerce çalışanı ile sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Daha önce de Apple CEO’su, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik konuları üzerine birçok farklı platformda açıklama yapmıştı. İş alımlarının son hızla devam etmesi de, Apple’ın sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik konuları üzerine yoğun çalışmalar sürdürdüğünü kanıtlıyor.

Apple VR ve Apple AR kaskları 2017’de gelebilir!

Öyle görünüyor ki yakın zaman içinde Apple VR veya Apple AR(artırılmış gerçeklik) ürünlerinin tanıtılması şaşırtıcı olmayacak. Beklentiler ise, Apple’ın iPhone’un 10. yılını kutlayacağı 2017 yılına çevrilmiş durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.