Apple ve Google Esnek OLED Ekran İçin LG’nin Kapısını Çalacak!

Yeni gelen bilgilere göre Apple ve Google, esnek OLED ekran temini için LG markasının kapısını çalacak. İşte Apple-Google-LG üçlüsünün detayları!

Apple ve Google Esnek OLED Ekran İçin LG'nin Kapısını Çalacak

2017 yılı itibariyle akıllı telefon ve diğer mobil cihazlar tarafında, tasarım anlayışı anlamda kalıcı değişimlerin ilk örneklerinin ortaya çıkması bekleniyor. Özellikle akıllı telefon tasarımları, ekran-kasa oranı başta olmak üzere esnek ve kavisli ekrana sahip akıllı telefonların sonraki yıllar için temel olacağı örnekler bekleniyor.

Bu örnekler arasında Apple’ın iPhone modeli ve Google’ın Pixel modelleri başı çekecek. Bu bağlamda, Apple ve Google’da yeni akıllı telefon modelleri için esnek OLED panellerinin temini için önemli iş birliği hazırlamakla uğraşıyor. Son gelen bilgilere göre de Apple ve Google, yeni akıllı telefon modelleri için ihtiyaç duyacağı esnek OLED panelleri için LG ile yoğun iletişim halinde.

Esnek LG OLED Ekran

Google ve Apple, esnek OLED panelleri için LG ile görüşüyor!

Öncelikle belirtmek gerekirse, şu an için esnek OLED panel teknolojisi denildiği zaman; LG, Samsung, Japon Display ve Sharp olmak üzere dört önemli firma öne çıkıyor. Apple ve Google gibi firmaların hacimli akıllı telefon satışları gündemde olduğu için, söz konusu bu dört firma da esnek OLED panel temini için ciddi yatırımlar yapıyor ve 2018 yılı itibariyle tam kapasite üretim için çalışmalarını devam ettiriyor.

Bu bağlamda Apple ve Google’da, 2017 ve 2018 yılında ihtiyaç duymaya başlayacağı yoğun esnek OLED ekran talebi için, bilhassa da LG ile görüşmeler sürdürüyor.

Hacimli üretim için kesintisiz temin yapabilecek firmalardan birisi olan LG, öyle görünüyor ki Apple ve Google için ilk isimlerden olacak. Şu an için konu ile ilgili net detaylar ve bu girişimin 2017 yılında duyurulacak akıllı telefon modelleri odak alınarak mı hazırlanıp hazırlanmayacağı da bilinmeyenler arasında yer alıyor.

Son olarak belirtmek gerekirse, öyle görünüyor ki esnek OLED panel temini konusunda en rahat isim, LG ve Samsung olacak. Bilhassa da Samsung, hem kendi modelleri hem de Apple ve Google’ın yoğun talebini karşılayabilecek nadir firmalar arasında yer alıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here