Apple TV için Amazon Prime Video Yayınlandı!

Amazon Prime Video uzun bir bekleyiş sonrasında en nihayet Apple TV için yayınlandı. İşte Apple TV için Amazon Prime Video detayları!

Apple TV 4k

Amazon Prime Video uygulaması en sonunda Apple TV için resmi olarak yayınlandı. Yaklaşık 6 aylık bir beklemeden sonra gelen Apple TV için Amazon Prime Video, kullanıcıların beğenisine sunuldu!

Amazon Prime Video uygulaması Apple TV için yayınlandı!

Apple TV 4k

Tim Cook tarafından yaklaşık 6 ay önce yıl sonuna kadar yayınlanacağı söylenen Amazon’un Prime Video Apple TV uygulaması, tam da beklendiği üzere 2018 yılından önce çıkışını yaptı.

Apple TV

5.0 sürümü ile güncellenen yeni uygulama, yayınlanmasının hemen ardından iPhone X desteği de sunmaya başladı. Yeni uygulama üçüncü nesil Apple TV ve daha sonrası cihazlarda kullanılabiliyor.

Amazon Prime Video nedir?

Kısaca Amazon Prime Video uygulamasına da değinmek gerekirse tıpkı Hulu ve Netflix gibi bir servis ile karşı karşıya olunacağını söylemek gerekiyor. Bu konu ile ilgili olarak kısa bir süre önce de Amazon üzerinden yeniden Apple TV satışları başlamış durumda. Hatırlatmak gerekirse 2015 yılından bu yana Amazon’da resmi olarak Apple TV satışları yapılmamaktaydı. Yeni uygulamanın yayınlanması ile beraber satışlar da başlamış gibi görünüyor.

Son olarak belirtmek gerekirse bir süre önce de Amazon Türkiye’nin ne zaman satışlara başlayacağı ile ilgili de ilk bilgiler gündeme gelmişti.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.