Apple Store’un İsmi Değişiyor!

Apple'ın en beğenilen hizmetlerinden olan Apple Store'lar, isim ve konsept değişikliğine gidecek. İşte yeni Apple Store'lar ile ilgili detaylar!

Apple Store

Apple’ın, müşterileri tarafından beğenilerek ziyaret edilen ve bir ürün satış alanından daha samimi bir ortam hissi uyandıran Apple Store, isim ve konsept anlamında değişikliklere gidiyor. Apple’ın istediği değişimde Apple Store ismi, iki yeni isim ile yer değiştirecek ve artık mağazalar, bir etkinlik alanı prensibini taşıyacak.

Apple Store’un ismi değişiyor!

Edinilen bilgilere göre Apple Store’ların isimleri; Apple Union Square ve Apple Valley Fair olarak düzenlenecek. Bu düzenlemenin altında yatan sebep ise Apple’ın, satış mağazalarını bir etkinlik alanına getirmek istemesi.

Apple Store

Apple mağaza konsepti değişiyor!

Örnek vermek gerekirse Apple Union Square, Apple ürünlerinin satıldığı bir mağaza olduğu kadar; konserler, açık hava gösterileri, sanat galerileri ve fotoğraf sergileri gibi etkinlikleri de bünyesinde müşteriler ile buluşturacak.

Böylece Apple, Apple Store mağaza konseptini bir adım daha ileriye götürüp, bir mağazadan çok daha fazlasını sunmaya çalışacak.

Öte yandan Apple Store isminde yaşanacak değişim, online mağaza için de geçerli olacak. Dile getirilenlere göre Apple Store olarak anılan Apple mağazaları, böylece kullanıcılar tarafından sadece Apple olarak bilinecek.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.