Apple Store iOS Uygulamasına Touch ID Desteği Geldi!

Apple’ ın sektöre yön vererek ilk olarak iPhone 5S modeli ile duyurduğu parmak okuyucu teknolojisi Touch ID, kullanıcılar tarafından severek kullanılmaya devam ediyor. Özellikle pratikliği daha güvenli bir şekilde sağlamasıyla da birçok alışveriş ve banka uygulamasında, giriş metodu olarak kullanılmaya başlanmıştı.

Apple Store iOS Uygulamasına Touch ID Desteği Geldi! - - habertekno - tekno haber - güncel teknoloji haberleri - ios apple haberleri -2- (2)

Yazılım tarafında ilk olarak Apple, AppStore için Touch ID kullanımına imkan sunmuştu. Son olarak ise Apple’ ın resmi Apple Store uygulaması da nihayetinde Touch ID girişlerine destek vermeye başladı. Bilindiği gibi Apple, resmi mağazası için parmak izi sistemini bir süre kullanıma açmamıştı. Son gelen iOS için Apple Store 3.3 güncellemesi ile artık kullanıcılar, alışverişleri öncesinde her defasında şifrelerini girmek yerine, parmak izlerini Touch ID ile okutarak istedikleri işlemi yapabilecekler.

Apple’ ın resmi Apple Store için hazırladığı mağaza uygulamasına buradan erişebilirsiniz.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.