Apple Shazam’ı Satın Aldığını Duyurdu!

Apple tarafından yapılan açıklama ile birlikte Apple'ın Shazam'ı satın aldığı resmi olarak duyurulmuş oldu. Artık Shazam, Apple'ın bir uygulaması!

Shazam

Apple Shazam’ı satın aldığını duyurdu. Kısa bir süre önce açıklama yapan Apple, Shazam’ın kendi bünyelerinde olmasından mutluluk duyduklarını belirtti.

Apple Shazam’ı satın aldı!

Hatırlatmak gerekirse kısa bir süre önce Apple’ın Shazam uygulamasını 400 milyon dolara satın alacağı iddia edilmiş ve teknoloji gündeminde büyük bir ilgi oluşturmuştu. Şimdi de doğrudan doğruya Apple tarafından açıklanan bilgilere göre artık Shazam, Apple’ın bir mobil uygulaması olarak yoluna devam edecek.

Shazam

Daha çok Apple Music entegrasyonu ile öne çıkartılması beklenen Shazam uygulaması, Apple tarafından da kendi bünyelerinde olmasından dolayı heyecan oluşturduğu yorumlamalarına vesile oldu. Söz konusu bu satın alma ile Apple Music-Shazam ikilisiyle kullanıcılara harika bir müzik deneyimi sunacaklarını belirten Apple, Shazam’ın iOS ve Google Play Store üzerindeki başarılarına da dikkat çekti.

Shazam ekibinin Apple çatısı altında yoluna devam etmek istemesinden büyük bir heyecan duyduklarını da belirten Apple, fiyat konusunda ise bir bilgi vermedi. Nitekim en azından şu an için Apple’ın Shazam’ı ne kadara satın aldığı konusunda net bir bilgi kendini göstermedi.

Satın alınma işleminin resmiyet kazanması ile birlikte nasıl bir ödeme yapıldığı konusunda da detaylı bilgiler ortaya çıkmış olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here