Apple Pencil 2 Duyurulabilir!

Apple'ın bu yıl düzenleyeceği yeni iPad etkinliğinde, Apple Pencil 2 modelinin de duyurulabileceği gündeme geldi. İşte detaylar!

Apple Pencil 2

Apple’ın bu yıl düzenleyeceği etkinlik ile yeni iPad modellerini tanıtması bekleniyor. Gelen yeni bilgilere göre ise Apple, yeni iPad modelleri ile birlikte yeni nesil Apple Pencil modelini de duyurabilir.

Apple Pencil 2 söylentileri gündemde!

Apple Pencil 2

Çin kaynaklı gelen yeni bilgilere göre Apple, ikinci nesil Apple Pencil modeli ile birlikte, Apple Pencil kullanımında eleştirilen birtakım eksikliklere çözüm getiren detayları, revize edilmiş Apple Pencil ile tanıtacak.

İlk Apple Pencil ile kullanıcılar; kalemin iPad Pro ile birlikte taşınması konusunda ortak bir eleştiri getiriyordu. Zira Apple, Smart Cover gibi Apple Pencil’ı iPad üzerine mıknatıs sistemi ile yapıştıran bir özellik sunmamıştı. Söz konusu bu eksikliğin, yeni Apple Pencil ile birlikte aşılacağı vurgulanıyor.

Apple Pencil 2

Bunlarla birlikte, genel olarak kullanıcı deneyimini artıracak birkaç düzenlemenin de yeni model ile sunulması bekleniyor. Son olarak belirtmek gerekirse Apple, yeni Apple Pencil modelini, Apple Pencil 2 ismi yerine, Apple Pencil Series 2 ismi ile de duyurulabilir.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.