Apple Pay, Dünyaya Açılma Yönünde İlerliyor

Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile çevrimiçi ödeme yöntemi olan Apple Pay isimli sistemi de hayata geçirmişti. Ancak bu uygulama bir nevi pilot bölge olarak sadece Amerika sınırları içerisinde geçerliliği koruyacaktı ve korumaya de devam ediyor. Buna karşın son gelen bilgiler Apple ın, Apple Pay i tüm dünyaya yaymak için çalışmalarına yoğun olarak devam ettiği yönünde.

Apple Pay, Dünyaya Açılma Yönünde İlerliyor - habertekno - habertekno.com- 2015 teknoloji - apple haberleri (2)

Anlaşılan o ki bu çalışmaların ilk sonucu Canada üzerinde kendini gösterecek. Zira Apple ın Canada kapsamında 6 dan fazla banka ile anlaştığı yönünde The Wall Steet Journal tarafından haber yayını yapıldı. Bu bankalar arasında Canada da ki banka hesaplarının yaklaşık %90 lık kısmına sahip olan Bank of Montreal da bulunmakta.

Etkinlik zamanının ise önümüzdeki Sonbahar ayları olarak bilgi verilmekte. Bilindiği üzere o dönemlerde Apple, iPhone etkinliği olarak bilinen bir etkinlik düzenlemekte. Bu etkinliğe iPhone etkinliği denmesinin sebebi ise  etkinliğin, uzun yıllardır yeni iPhone tanıtımları için kullanılıyor olması.

Apple, Amerika da kullanıma sunduğu süre boyunca Apple Pay den olumlu geri dönüşler almayı başardı. Böylelikle edindiği tecrübe ve başarılarını da vadeli olarak tüm dünyaya yayacağı söylenebilir. Ancak Avrupa ülkelerine gelmesinin ise yakın olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here