Apple, MacBook 3.5mm Kulaklık Girişini de Kaldırmaya Hazırlanıyor!

Apple, iPhone'dan sonra MacBook 3.5mm kulaklık girişini de kaldırmayı planlıyor. İşte MacBook 3.5mm kulaklık girişi ile ilgili detaylar!

MacBook

Bilindiği gibi Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile 3.5mm kulaklık girişine veda etmişti. Beklentiler, iPad modellerinde de yakın zamanda 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılacağı yönünde. Ancak, anlaşılan o ki Apple, MacBook 3.5mm kulaklık girişi konusunda da çalışmalara başlamış durumda.

MacBook 3.5mm kulaklık girişi tarihe karışabilir!

Apple, kısa bir süre önce MacBook kullanıcılarına bir anket sunmaya başladı. Anket üzerindeki en dikkat çeken soru ise, MacBook 3.5mm kulaklık girişi kullanım sıklığı ile ilgili olan soru oldu. Apple’ın, MacBook kullanıcılarına 3.5mm kulaklık girişi kullanım sıklığı ile ilgili bir soru yöneltmesi de, akıllara bu portun kaldırılmaya hazırlanıldığı ile ilgili düşünceleri getirdi.

MacBook 3.5mm Kulaklık Girişi

iPad ve iPad Pro tarafında 3.5mm kulaklık girişinin yakın zamanda kaldırılması bekleniyor. Lakin, MacBook noktasında Apple’dan yakın zamanda 3.5mm kulaklık girişi ile ilgili bir değişiklik yapması beklenmiyordu.

Öyle görünüyor ki Apple, 3.5mm kulaklık girişini ekosistemi dışına atmayı ciddi anlamda planlanmış ve bu geçişin ilk adımını iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile atmış oldu.

Önümüzdeki aylarda duyurulması beklenen yeni MacBook, MacBook Air ve MacBook Pro modellerinde, 3.5mm kulaklık girişinin olup olmayacağı ise büyük merak konusu olmuş durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.