Apple Mac Mini

Apple’ın çok uzun bir süredir ismini anmadığı model olarak bilgisayar dünyasında satışlarını devam ettiren Mac Mini modeli, öyle görünüyor ki Apple tarafından henüz rafa kaldırılmaya çalışılmayacak. Kısa bir süre önce Apple CEO’su Tim Cook tarafından yapılan açıklamalar, Mac Mini modeli ile ilgili gelecek vaat ediyor.

Tim Cook’tan Mac Mini ile ilgili önemli açıklamalar geldi!

Apple’ın CEO’su tarafınan yapılan açıklamalara göre firma, belki de üvey evlat muamelesi gören Mac Mini için tozlu rafları hazırlamaktan yana bir strateji içerisinde yer almıyor. Yapılan açıklamalar doğrultusunda anlaşılanlar, Apple’ın yeni Mac Mini modeli üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiğini doğruluyor.

Apple Mac Mini

Bununla beraber Tim Cook’un açıklamalarını, yeni bir cihazın piyasaya sürülmesinden ziyade, mevcut Mac Mini’nin satışlarının devam ettirilmesi yönünde kararlar alındığı şeklinde yorumlayan kimselerin olduğunu da söylemekte fayda var.

Yakın bir zamanda yeni Mac Mini modeli ile kullanıcıların karşısında olmaya devam edeceklerini ifade eden Tim Cook, buna karşın ne yazık ki net bir tarih veya başka bir bilgi dile getirmedi. Uzun yıllardır herhangi bir tasarım revizesi veya donanım güncellemesi almayan Mac Mini, buna karşın Apple Store kapsamında satılmaya devam ediyor. Masaüstü bilgisayar konseptine farklı bir yaklaşım getirmesi ile birçok fakrlı kullanıcıya erişmeyi başarmış olan Mac mini, öyle görünüyor ki rafa kalkmadan önce bir süre daha Apple tarafından kullanıcılara sunulmaya devam ediyor olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here