Apple Kullanıcıların Sağlık Verisini Toplamaya Başladı!

Apple kullanıcılarının sağlık verilerini toplamaya başladı. Apple Watch üzerinden kullanıcıların kalp atış bilgilerini toplayacak olan Apple, yeni bir sağlık araştırmasına başlıyor. İşte Apple'ın yeni kullanıcı veri toplama uygulaması!

apple watch

Apple, geride bıraktığımız aylarda duyurduğu sağlık araştırması kapsamında kullanıcıların sağlık verilerini toplamaya başladı. Daha önce sağlık verilerinin alınmasını istediğini onaylayan Apple kullanıcıları, verilerini paylaşmaya başlamış oldu.

Apple ve Stanford sağlık araştırmasına Apple kullanıcılarının verileri dahil olacak!

Hatırlatmak gerekirse Kasım 2016 kapsamında Apple, kullanıcılarına Stanford Üniversitesi ile birlikte yeni bir sağlık araştırması yapacağını duyurmuştu. Bu araştırma kapsamında Apple Watch üzerinden Apple kullanıcılarının sağlık verileri, araştırmanın veri akışını sağlıyor olacaktı.

Apple Kullanıcıların Sağlık Verisi

Kısa bir süre önce de bu araştırmaya katılmayı kabul eden kullanıcıların sağlık verileri toplanmaya başlandı. Kalp atışı gibi sağlık verilerinin toplanacağı ve Apple-Stanford sağlık araştırmasında işleneceği ifade diliyor. Söz konusu bu araştırmanın FDA tarafından onaylandığına da dikkat çeken Apple, ayrıca yayınladığı bir bildiride, bu araştırmaya sponsor olan firmanın hiçbir şekilde sağlık verilerini ticari bir amaç için kullanmayacağını belirtti. Nitekim söz konusu bu Apple kullanıcılarının sağlık bilgileri, gizli tutuluyor olacak.

Apple Kullanıcıların Sağlık Verisi

Şu an için bu araştırmanın temel amacının ne olduğu ve ne kadar süre devam edeceği konusunda açıklık getirilmeyen noktalar var gibi görünüyor. Kullanıcı verilerinin toplanmaya başlaması ile birlikte ilerleyen günlerde daha detaylı bilgiler ortaya çıkmaya devam edecektir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here