Haber Tekno Sosyal Medya

Apple, Kızına iPhone X Videosu Çektiren Mühendisi Kovdu!

iPhone X Videosu çeken kız

Teknoloji Haberleri

Apple, Kızına iPhone X Videosu Çektiren Mühendisi Kovdu!

Apple kampüsünde kızının yeni iPhone X modelinin videosunu çekmesine müsade eden Apple mühendisi kovulmuş durumda! İşte tüm detaylar!

Yeni elde edilen bir habere göre Apple, kızına iPhone X videosu çekmesine izin veren mühendisin işine son verdi. Kısa bir süre önce YouTube üzerinde yayınlanan ve viral haline gelen satışa çıkmamış iPhone X videosu, Apple mühendisinin kovulmasına neden oldu.

Kızına iPhone X videosu çektiren Apple mühendisi kovulmuş durumda!

Öncelike hatırlatmak gerekirse babasını Apple kampüsünde ziyaret eden Brooke Amelia Peterson, o sırada babasının kullanmakta olduğu iPhone X modelinin videosunu çekip YouTube üzerinde yayınlamıştı. iPhone X videosunun viral video haline gelmesinden sonra Apple, bu videoya müsaade eden Apple mühendisini kovdu.

iPhone X Videosu çeken kız

Videonun ortaya çıkmasından sonra Apple tarafından söz konusu videonun silinmesinin talep edildiği ancak bu süreçte videonun viral haline gelmesi ile çok geç kalındığı ifade ediliyor. Sadece iPhone X modelinin videoda gösterilmesi bir yana dursun, cihaz içerisinde çeşitli kod isimlerin de videoda yer alması, Apple mühendisinin işinin son verilmesi neden olmuş.

Şu an için Apple’da çalışan belirli kişiler, henüz daha piyasada yer almayan iPhone X modelini deneyimleyebiliyor. Özel bir kod ile aktif olan iPhone X modelinin bu şekilde viral bir video haline gelmesi, Apple’ın şirket bilgilerinin sızdırılması sonucuna varılmasına vesile oldu. Ayrıca söz konusu videonun da artık yayında olmadığını da belirtmekte fayda var.

Son olarak hatırlatmak gerekirse buna benzer bir kovulma olayı, daha önce de Microsoft tarafında yaşanmıştı. Henüz daha piyasada yer almayan Xbox 360 modelinin fotoğrafını paylaşan bir Microsoft mühendisi, aynı şekilde kovulmuştu. Nitekim Apple mühendisinin kovulma durumu da benzer şekilde son bulmuşa benziyor.

iPhone X ön sipariş talepleri ile ciddi miktarlara ulaşmayı başarmışken yeni model, bu defa çok farklı bir konu ile gündeme gelmiş oldu.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Teknoloji Haberleri

En Son Haberler

Netflix Barack Obama, Michelle Obama
Fortnite Android
Nokia X6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia X6 Özellikleri & Çentikli Ekranlı Nokia X6 Duyuruldu

Yazar: 17 Mayıs 2018
Honor 10

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Honor 10 Özellikleri, Fiyatı ve Honor 10 Karşılaştırmaları!

Yazar: 17 Mayıs 2018
OnePlus 6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

OnePlus 6 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi ve OnePlus 6 Karşılaştırma

Yazar: 16 Mayıs 2018

Popüler Haberler

Üste çık