Apple Kablosuz Şarj Şirketi Satın Aldı!

Şirket satın alımlarına devam eden Apple, bu defa kablosuz şarj teknolojileri üzerinde çalışan bir şirketi bünyesine kattı!

apple kablosuz şarj

Amerikalı teknoloji devi Apple, bünyesine farklı teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan şirketleri dahil etme sürecine devam ediyor. Son olarak da Yeni Zelanda’da kablosuz şarj teknolojileri üzerine çalışmalarına devam eden PowerByProxi isimli şirket, Apple tarafından satın alınan şirketler listesinde yer almış oldu.

Apple, kablosuz şarj teknolojileri şirketi PowerByProxi’yi satın aldı!

Apple’ın bu yıl iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri ile birlikte iPhone ekosistemine kattığı kablosuz şarj teknolojisi, öyle görünüyor ki ilerleyen zamanlarda çok daha iyi konuma gelecek. Zira bu konuda yatırımlar yapmaya devam eden Apple, PowerByProxi şirketinin kablosuz şarj teknolojilerinden de yararlanacak ve mevcut çalışmalara hız kazandırmış olacak.

PowerByProxi firmasının öne çıkan özellikleri arasında geliştirdikleri standın, 100 Watt değerine ulaşabilmesi ve verimlilik konusunda yüzde 91 seviyelerine kadar çıkabilmesi yer alıyor.

apple kablosuz şarj

Her ne kadar şu an için Apple tarafından tasarlanan kablosuz şarj platformu Apple AirPower piyasada yer almamış olsa da öyle görünüyor ki bu konuda Apple, sektörde daha fazlasını yapmak istiyor. Zira Samsung’un da yeni aldığı kablosuz şarj patenti ile ilgili detaylar düşünüldüğünde, ilerleyen dönemlerde bu teknoloji konusunda da rekabetin artacağını söylemek mümkün.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.