Apple iPod 15. Yaşını Kutluyor!

Apple, bu yıl iPod modelinin 15. yaşını kutluyor. İşte Apple iPod modelinin geçmişi ve 15. yılına özel yapılabileceklerle ilgili detaylar!

Apple iPod

İlk olarak 23 Ekim 2001 tarihinde duyurulan ve o dönemlerden bugüne kadar efsane Apple ürünleri arasında yer alan iPod modelleri, 2016 yılı itibariyle 15. yaş gününü kutluyor!

Apple iPod 15 yaşında!

Apple iPod

2001 yılında sonra 2003 yılında iTunes ile birlikte en çok satılan mobil ürünler arasında yer alan iPod, ne yazık ki günümüzde akıllı telefonların gelişimi ile popülaritesini kaybetti.

iPod Touch, iPod Shuffle ve iPod Nano ile serüvenine devam etse de Apple, iPod ürünlerini uzun zamandır güncellemiyordu. Lakin, iPod’un 15 yaşına basması ve Apple’ın 27 Ekim 2016 tarihinde düzenleyeceği etkinliğin bulunması, yeni iPod modelleri için dikkatleri üzerine toplamış oldu.

Apple iPod

Yeni iPod gelecek mi?

Aslında Apple, 27 Ekim tarihinde düzenleyeceği yeni özel etkinlik kapsamında, daha çok MacBook ve MacBook Pro modellerini hedef alacak gibi görünüyor. Lakin, iPod için de 2016 yılının ve ekim ayının özel bir yeri olması, yeni iPod modelleri için imkan sağlayabilir.

Şu an için Apple tarafından herhangi bir yeni iPod geleceğine ilişkin detay sızdırılmadı. Öyle görünüyor ki 27 Ekim 2016 tarihi, MacBook modelleri kadar, yeni iPod için de özel bir zaman olabilir.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.