Apple, iPhone X Gecikmesi İçin Foxconn ile Görüşecek!

Apple'ın COO görevini üstlenen Jeff Williams, ay sonunda Tayvan'a giderek iPhone X üretimindeki gecikmelerle ilgili Foxconn ile görüşecek!

Jeff Williams iPhone x

Apple’ın COO yani baş işletme görevlisi unvanına sahip olan Jeff Williams, ay sonunda Tayvan’a giderek, Foxconn ile iPhone X gecikmesi ile ilgili görüşme yapacak. Üretim durumunu kontrol etmesi beklenen Jeff Williams’ın, bileşen temini ve üretim süreleri ile ilgili de Tayvanlı şirket Foxconn ile detayları görüşmesi bekleniyor.

iPhone X üretimlerine hız kazandırılmak isteniyor!

Jeff Williams isminin, Tayvan’a temel gidiş amacının, A11 Bionic cip üretici isimleri arasında yer alan TSMC firmasının 30. yıl kutlamaları olduğu ifade ediliyor. iPhone X özellikleri arasında da yer alan A11 Bionic işlemci modeli, elbette ki iPhone X üretimlerinde de büyük bir rol oynuyor.

iphone x

Kısa bir süre önce ilk parti iPhone X teslimatlarının 2 veya 3 milyon arasında yapıldığı ve bundan dolayı ön sipariş verenler dışında iPhone X’e ulaşmanın zor olacağı ifade edilmişti. Görünen o ki Apple COO’su Jeff Williams da Foxconn ile üretimlerin ne durumda olduğunu detaylı bir şekilde kontrol etmeyi de ihmal etmeyecek.

Bilindiği gibi Foxconn, Apple’ın en büyük üretim sağlayan iş ortayları arasında yer alıyor. Daha önce de Foxconn’da iPhone üretim sürecinde yer alan bir öğrenci, işleyişin nasıl gerçekleştirildiğine dair detayları aktarmıştı.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.