iPhone X Ekran Yanma

Apple, iPhone X modeli ile birlikte ilk defa OLED panel kullanımına geçiş yapmış oldu. Tanıtımdan önce gelen OLED ekran üretim sıkıntıları sonrasında herhangi bir değişiklik olmadan duyurulan iPhone X, Apple tarafından yapılan açıklama ile önemli bir sorun ile gündeme gelebilir. Yapılan açıklamaya göre iPhone X ekran yanma sorunu, kimi durumlarda çeşitli modellerde kendini gösterebilir.

Apple: iPhone X ekran yanma sorunu ortaya çıkabilir!

Öncelikle belirtmek gerekirse kısa bir süre önce gündeme gelen Google Pixel 2 ekran yanma sorunu, uzun süre yüksek kontrast renk üretimi yapan panellerin görüntü üretim yeteneğini kaybetmesi olayını gündeme taşımıştı. Şimdi de Apple tarafından yapılan açıklamaya göre OLED panel kullanan iPhone X ekranı, tıpkı Pixel 2’de olduğu gibi ekran yanma sorunu yaşayabilir.

iPhone X Ekran Yanma

Apple’ın destek sayfasında yer alan bu bilgiye, böyle bir hatanın oluşmaması için çalışmalar yapıldığına yönelik detaylar da aktarılıyor. 3 Kasım tarihinden bu yana satışları devam eden iPhone X modellerinde, şimdiye kadar böyle bir sorun olduğuna ilişkin bilgiler edinilmedi. Lakin doğrudan Apple tarafından böyle bir soruna dikkat çekilmesi, beraberinde birçok soru işaretini de ortaya çıkarmış oldu.

Aslında ilk kez Pixel 2’nin ekran yanma sorunu ortaya çıktığında, benzer senaryoların OLED ekranlı iPhone X için de söz konusu olabileceği ve iPhone X ekran yanma problemlerinin gündeme gelebileceğine dikkat çekilmişti. Sonrasında gelen bu açıklamadan sonra ise dikkatler yeniden bu yönde toplanmış oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here