Haber Tekno Sosyal Medya
Apple, iPhone Üretimi için Hint Hükümeti ile Görüşüyor

Mobil Teknoloji

Apple, iPhone Üretimi için Hint Hükümeti ile Görüşüyor!

Apple CEO’su Tim Cook liderliğinde Apple, iPhone üretimi için Hint Hükümeti ile kapalı kapılar ardında görüşmeler yapıyor. İşte detaylar!

Donald Trump’ın Apple’a ürünlerinin üretimini Birleşik Devletler’e taşımasına yönelik çağrısı konuşuladursun Apple, farklı sebeplerle birlikte Hint Hükümeti ile iPhone üretimini Hindistan’a da taşıma konusunda görüşmelerini sürdürüyor.

iPhone üretimi Hindistan’da da yapılabilir!

WSJ tarafından yayınlanan makale ile gün yüzüne çıkan bilgilerin detaylarına göre Apple tarafından Hindistan Ticaret Bakanlığı’na, iPhone üretimi ile ilgili planlarını ve söz konusu olabilecek hükümet teşviki ile ilgili bir mektup gönderildi.

iPhone üretimi

iPhone üretiminin tamamı olmasa da bir kısmının Hindistan’a kayabileceği yönünde, geçtiğimi haziran ayında da benzer bir iddia gündeme gelmişti. Dünyanın üçüncü büyük akıllı telefon pazarı olan Hindistan, öyle görünüyor ki Apple için hem üretim hem de satış anlamında önemli bir yere sahip olacak.

Şu an için Hindistan’daki iPhone pazar payı, yüzde 5 seviyelerinde yer alıyor. Android akıllı telefonların egemen olduğu Hindistan pazarında Apple, üretiminin yerli olmasının Hintli kullanıcılar nezdinde satın alma kararına etki edebileceğini de düşünüyor olabilir.

Son olarak ek bir bilgi paylaşmak gerekirse, Apple’ın en büyük Asyalı üretici firması Foxconn’un hali hazırda Hindistan’da da aktif üretim tesisleri bulunuyor. Bu sebeple, Apple’ın Foxconn üstünden de iPhone üretimini Hindistan’a kaydırması olası bir durum olarak değerlendiriliyor.

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji

Üste çık