Apple, iPhone 8 Satışları ile Rekor Kıracak!

iPhone 8 bu defa satış tahminleri ile gündeme geldi. iPhone 8 özellikleri ile birlikte Apple için satış rekoru yaşatacak. İşte iPhone 8 özellikleri!

iPhone 8

Apple’ın 2017 yılında duyuracağı yeni iPhone modeli ile ilgili isminin iPhone 8 mi yoksa iPhone 7s mi olacağı tartışmaları hala sürerken, güvenilir kaynaklardan yeni iPhone 8 bilgileri gelmeye de devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre ise Apple, iPhone 8 satışları ile yeni bir rekora daha imza atabilir.

iPhone 8 özellikleri ile satışları tırmandıracak!

Uzun yıllardır Apple ile ilgili tutarlı bilgiler sunması ile tanınan KGI tarafından, iPhone 8 modeli ile ilgili yeni detaylar aktarıldı. Buna göre Apple, iPhone 6 ve iPhone 6s Plus ile elde ettiği ilk satış miktarlarını, iPhone 8 ile birlikte katlamış olacak.

iPhone 8

Bahsi geçen detaylara göre Apple, 2017 yılının Eylül ayında, 3 farklı iPhone modeli duyuracak. Bunlarda biri tamamıyla yenilenen tasarımı ile 10. yıla uygun bir model olacakken, diğer iki model iPhone 7 ve iPhone 7 Plus gibi benzer tasarım ile sunulacak. Ek olarak iPhone 8 ile birlikte arka tasarımda cam kullanımına geri dönülecek.iPhone 8

Her üç yeni iPhone modelinde, artık kablosuz şarj özelliğine geçiş yapılacak. iPhone 8’in cam materyal kullanımına geçiş yapmasının temel nedeni de, kablosuz şarj olarak değerlendiriliyor.

Yarım yılda 150 milyon iPhone 8 satışı!iPhone 8

KGI tarafından iddia edilenlere göre de üç farklı model ve dikkat çekecek yeni özellikler ile iPhone 8 satışları, 2017 eylül tarihinden 2018 yılına kadar 120-150 milyon adet satış barajını geride bırakmış olacak.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.