Haber Tekno Sosyal Medya

Apple iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Modellerini Tanıtacak!

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Apple iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Modellerini Tanıtacak!

Apple’ın duyuracağı yeni iPhone modellerinin isimleri iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X olacak. İşte yeni iPhone’lar ile ilgili detaylar!

Apple’ın önümüzdeki Salı günü ülkemiz saati ile 20:00’da duyuracağı yeni iPhone modellerinin isimleri ile ilgili en net bilgi, kısa bir süre önce doğrudan Apple’ın kod satırları arasında kendini göstermiş oldu. Nitekim uzun süredir tartışılan yeni iPhone’ların isimlendirme politikaları, en somut hali ile açıklığa kavuşmuşa benziyor.

Yeni iPhone’lar iPhone 8, iphone 8 Plus ve iPhone X olacak!

iOS 11’in Gold Master sürümünün kod satırları arasında keşfedilen detaylarla beraber yeni modellerin iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X olacağına ilişkin en somut bilgiler elde edilmiş oldu. Aslında daha önce de iPhone X isimlendirmesi ile ilgili beklentiler kendini göstermişti. Bu noktada “X” ifadesi, Apple’ın daha önce MacOS X isimlendirmesinde de kullandığı şekilde “10” anlamını taşıyor. Nitekim Apple’ın iPhone’un 10. Yılı için özel olarak hazırlayacağı iPhone X modeli de yıl dönümü ile aynı anlamı taşıyor olacak.

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X

Bu sızıntı ile birlikte, aslında en büyük sürpriz Apple’ın hazırladığı diğer iki iPhone modelinin isimlendirmesi noktasında oldu. Zira daha önce iPhone 7s ve iPhone 7s Plus olarak iki yeni modelin duyurulacağı bekleniyordu. Ancak görünen o ki Apple, “s” serisini bu yıl atlayarak doğrudan iPhone 8 tarafına geçiş yapmış olacak.

İsimlendirmenin 7’den 8’e geçmesi, ayrıca farklı bir anlam daha ifade ediyor olabilir. Bilindiği gibi Apple, iPhone isimlendirmesinde kullandığı numaraları, iki yılda bir artırıyor ve tasarım değişikliği yeni numaralar ile gerçekleştiriyor. Durumun böyle olması da iPhone X modeli kadar iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin de tasarımlarında değişim yaşanacağı anlamına geliyor olabilir. Son olarak belirtmek gerekirse bu yeni sızıntılarla beraber, Apple’ın iPhone 8 fiyatlandırması ile ilgili bilgiler de kuvvetlenmiş oldu.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Üste çık