Apple iPhone 8 Fiyatı ile İligili Yeni Bilgiler Gündemde!

Apple'ın yeni modeli iPhone 8 fiyatı ile ilgili dikkat çeken bilgiler gündeme geldi. Buna göre iPhone 8, şimdiye kadarki en pahalı model olacak!

iPhone 8 Fiyatı

Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 8 fiyatı ile ilgili, dikkatleri üzerine toplayan bir bilgi gündeme geldi. Buna göre iPhone 8’in fiyatı, 1000 dolar seviyesini geride bırakacak. Nitekim iPhone 8, şimdiye kadarki en pahalı iPhone modeli olmayı da başarmış olacak.

iPhone 8’in fiyatı bin dolar seviyesini geride bırakacak!

iphone modelleri

Öncelikle belirtmek gerekirse Apple’ın 2017 yılında üç farklı iPhone modelini tanıtmaya hazırlandığı düşünülüyor. Bu modellerden ilk ikisinin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin devam modeli olacakken, üçüncü ve Apple tarafından iPhone Ferrari kod adı ile geliştirilen modelin, hem tasarım hem de özellikleri ile iPhone’un 10. yılına özel bir sürüm olacağı iddia ediliyor.

Ekran-kasa oranındaki büyük iyileştirme, kablosuz şarj ve kavisli OLED ekran gibi detayları barındıracağı tahmin edilen iPhone 8’in fiyatının da bunlarla paralel olarak bin doları geride bırakacağı dile getiriliyor.

Karşılaştırmak adına değinmek gerekirse şu an piyasada satışta olan ve en pahalı iPhone modeli olan iPhone 7 Plus 256GB versiyonu, 969 dolar fiyat etiketine sahip. Dolayısıyla iPhone X olarak da konuşulan bu 10. yıla özel hazırlanan iPhone modeli, en alt depolama seçeneğiyle bile en pahalı iPhone olmayı başarmış olacak.

iPhone 8 ülkemizde ne kadar olacak?

iPhone 7 Plus 256GB modelinden yola çıkacak olursak, bu model şu an Apple tarafından 5,449TL fiyat etiketi ile satılıyor. Bin dolar seviyesine ulaşmayan bu modelin yaklaşık 5 bin 500 lira seviyesine ulaştığı düşünüldüğünde, iPhone 8 Türkiye fiyatının 6 bin lira seviyesine yaklaşacağını söylemek mümkün. Bununla beraber, yaz aylarına doğru ülkemizdeki dolar kurunun hangi noktada yer alacağı da fiyatı ciddi anlamda etlileyecektir.

 


Ayrıca bakınız:

iPhone 8 haberleri

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here