Apple, iPhone 6S Modelini Ağustos Ayında Tanıtabilir

Apple’ ın bu yıl piyasaya sürmesi beklenen iPhone 6S modelini, Ağustos ayında tanıtacağı ve Eylül ayında da son kullanıcıya ulaştıracağı yönünde söylentiler başladı. Söylentilerin arkasında ise Apple haberleri konusunda ünlü isimlerden olan KGI analistlerinden Ming-Chi Kuo yer alıyor.

Ming-Chi Kuo, Apple’ ın bu yıl alışılanın aksine Ağustos ayında, ismi iPhone 6S olacağı düşünülen yeni nesil modelini tanıtacağı yönünde düşüncelerini paylaşıyor. Üstelik Apple tedarikçilerinden olan Foxconn firmasının, hali hazırda teslimata hazır iPhone 6S taleplerin %70-80’ lik kısmını karşılayacak stokları da hazırlamış olduğu belirtiliyor.

Şimdiye kadar Apple’ ın genellikle iPhone tanıtımları için Ağustos ayını kullanmayışı, diğer yandan soru işaretleri meydana getirmekten de geri kalmıyor.

iPhone 6S söylentilerine ek olarak Apple’ ın eş zamanlı olarak uzun zamandır söylentileri süregelen iPad Pro modeli hakkında da resmi açıklama yapacağı da öngörülenler arasında yer alıyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.