Apple, iOS 11.2 Sürümünü Yayınladı!

Apple, yeni iOS 11.2 güncellemesini resmi olarak yayınladı. Peki, yeni mobil işletim sürümü iOS 11.2 yenilikleri arasında neler yer alıyor?

Apple iOS 11.2 güncellemesi

Apple, yeni mobil işletim sistemi sürümünü yani iOS 11.2 güncellemesini resmi olarak yayınladı. Yeni iOS 11.2 güncellemesi ile birlikte temel olarak hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri sunuluyor.

iOS 11.2 güncellemesi yayınlandı!

Öncelikle belirtmek gerekirse yeni iOS 11.2 ara sürüm güncellemesi, farklı iPhone modellerinde 300 megabayt ve 420 megabayt arasında değişkenlik gösteren bir boyut ile yayınlandı.

İlk öne çıkan iOS 11.2 özelliği ise, doğrudan iMessage üzerinden para transferinin kullanıma sunulması oldu. Apple Pay mobil ödeme sistemi ile para gönderme ve para alma süreçleri, Apple Pay Cash ile tek bir çatı altında toplanıyor.

Ek olarak iPhone X modeli için üç yeni duvar kağıdı, kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Daha önce de belirtildiği gibi iOS 11.2’nin temel amacı, ara sürüm olduğundan dolayı hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerine dayanıyor. Nitekim 19’dan fazla hata iyileştirmesi, 11.2 sürümü ile sunuyor. Nitekim az bilinen iOS 11 özellikleri arasına yenileri eklenmedi.

Apple iOS 11.2

iOS 11.2 ile birçok hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesi sunuluyor!

iPhone 8, 8 Plus ve X modellerinin üçüncü parti kablosuz şarj aksesuarları konusunda uyumluluğunun artırılması, video kayıtlarında iyileştirme, Mail uygulamasındaki hata düzeltmeleri, Takvim uygulamasında performans iyileştirmesi, Ayarlar bölümünde rastlanan hataların giderilmesi, App Store tarafında iyileştirme ve işitme engelliler veya işitme sorunu bulunan kullanıcılar için sunulan gerçek zamanlı metin özelliğinde telefon aramasının sunulması gibi birçok detay, iOS 11.2 paketi ile birlikte sunulmaya başladı.

Bununla beraber, sık sık eleştirilen denetim merkezindeki Wi-Fi ve Bluetooth kapatma işleminin tam olarak nasıl gerçekleştirildiği konusunda kısa bir uyarı metni eklemesi yapılmış. Böylece bu butonların Wi-Fi ve Bluetooth’u komple kapatmak yerine, bağlantıyı kesmek amacı ile konumlandırıldığına açıklık getirilmiş. Zira bu durum, uzun bir süre iOS 11 hatası olarak ifade ediliyordu.

Yeni iOS 11.2 indirmek için iPod, iPhone ve iPad üzerinden Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi bölümüne geçiş yapmak ve güncellemeleri denetlemek gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.

Son olarak belirtmek gerekirse şu an için iMessage üzerinden para gönderme özelliği, sadece Birleşik Devletler’de kullanıma sunulmuş durumda. Ülkemizde Apple Pay sisteminin aktif olmadığı hesaba katıldığında, yeni eklenen ülkeler arasında Türkiye’nin de bir süre daha yer almayacağını söylemek mümkün. Bu konudaki yeni haberleri Haber Tekno iOS haberleri bölümünde duyurmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here