Apple’ın Yeni Patenti, Etkinlik Kayıtlarına İzin Vermeyecek!

Apple'ın yeni patenti, izinsiz etkinlik kayıtlarını engellemeyen bir sistemi ortaya çıkardı. İşte Apple'ın yeni patenti ile ilgili tüm detaylar!

Apple'ın Yeni Patenti

Akıllı telefon kameralarının yeteneklerinin artması, illegal video çekimlerini artırırken, öte yandan kullanıcı etkileşimlerini de iyileştirmek adına ciddi bir yol kat etti. Bu iki zıt durumu odak alan yeni Apple patenti ise, uzun vadede video çekimlerine farklı bir boyut kazandıracağa benziyor.

Yeni Apple patentinin detayları!

Apple’ın yeni aldığı bir patent, özellikle izinsiz video çekimlerinin önüne geçmeyi amaçlıyor. Kısaca açıklamak gerekirse, örneğin bir konser çekimi yapmaya çalışan kullanıcı, söz konusu bu patent dolayısıyla artık çekim yapamayacak.

yeni apple patenti

Apple’ın yeni patenti, ortamı infrared(kızılötesi) ile tarayarak, kameranın hangi yönde olduğunu ve neyi kayıt ettiğini analiz edebiliyor. Eğer bir konsey kaydı veya farklı bir etkinlik kayıt altına alınmaya çalışıyorsa, söz konusu bu patent ile bu kayıt durdurulabilir.

Öte yandan Apple’ın yeni patenti, yasaklamalar getirdiği kadar, kullanıcı etkileşimini de iyileştiren bir sistemi beraberinde getiriyor.

Örneğin, bir müzede yer alan esere iPhone kamerası doğrultulduğu vakit, yine infrared tarama ile eser ile ilgili bilgiler kullanıcıya gösterilebiliyor.

Şimdilik, Apple’ın yeni patenti ile ilgili bilgiler bu şekilde sınırlı kalmış durumda. Bu patent daha nasıl bir kısıtlama veya etkileşim iyileştirmeleri getirecek, ilerleyen dönemlerde kullanımın başlaması ile ortaya çıkacak.

1. Yeni Apple patenti

Yeni Apple patenti

2. Yeni Apple patenti

Yeni Apple patenti

3. Yeni Apple patenti

Yeni Apple patenti

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here