Apple, iCloud Etkinleştirme Kilidi Sayfasını Kapattı!

Apple, iCloud Etkinleştirme Kilidi isimli sorgulama sayfasını kapattı. İşte iCloud Etkinleştirme Kilidi ile ilgili detaylar!

iCloud Etkinleştirme Kilidi

Özellikle 2. el iPhone satın almadan önce sıkça kullanılan iCloud Etkinleştirme Kilidi özelliği, Apple tarafından iCloud web sayfası üzerinden kaldırıldı.

iCloud Etkinleştirme Kilidi testi kaldırıldı!

IMEI numarası ile söz konusu iPhone modelinin iCloud hesapları ile kilitlenmiş olma durumunun kontrol edildiği iCloud Etkinleştirme Kilidi servisi, Apple tarafından kısa bir süre önce kapatıldı.

iCloud Etkinleştirme Kilidi

Daha çok çalıntı cihazlar konusunda önemli bir adım olarak bilinen iCloud Etkinleştirme Kilidi testi, bundan böyle kullanılamayacak.

İlk etapta bu sayfanın geçici bir süre kapatılmış olabileceğine ilişkin bilgiler gündeme gelmişti. Lakin Apple, herhangi bir sebep göstermeksizin söz konusu iCloud Etkinleştirme Kilidi kontrol sayfasını yayından kaldırdı.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.