Haber Tekno Sosyal Medya

Apple, Güvenlik Adına Daha İleriye Gidebilir mi?

Mobil Teknoloji Haberleri

Apple, Güvenlik Adına Daha İleriye Gidebilir mi?

Teknoloji devi olarak adlandırılan Apple güvenlik anlamında asla taviz vermiyor ve cihazlarının güvenliği için gereken tüm imkanları sağlıyor. Peki, Apple güvenlik anlamında daha da ileri gidebilir mi?

Apple, piyasaya sürdüğü her yeni yazılım ve donanımda güvenliği her zaman ön planda tutuyor. Firmanın güvenliğe bu denli önem veriyor olması da elbette cihaz güncellemelerinin sık sık yenilenmesini ve yepyeni özelliklere sahip olmasını sağlıyor. Apple güvenlik hususunda son derece titiz bir şekilde hareket ettiği için de firmanın güvenlik pratikleri epey güçlü oluyor.

2011 yılından bu yana Apple cihazlarının işletim sistemi olan iOS durmak bilmeden gelişiyor ve her gelen güncelleme ile de cihazlar yeni özelliklere ve yeni tasarımlara sahip oluyor. Bu güncellemeler elbette yalnızca yeni özellikler ya da daha görsel tasarımlar için gönderilmiyor. Gelen yeni güncellemeler sayesinde sistem hataları gideriliyor, cihazların hızları artırılıyor ve cihazların daha uzun ömürlü olması adına adımlar atılıyor.

apple-guvenlik-

Apple güvenlik sistemi büyük beğeni topluyor!

Apple’ın güvenlik sistemleri hakkında elbette birçok yorum yapılıyor. Bu yorumlardan bir tanesine imza atan Securosis adlı güvenlik firmasının CEO’su Rich Mogull, iOS tarafında güvenlik adına mükemmel işler başarıldığını ifade ediyor. Bunun yanı sıra ünlü CEO, iOS sisteminin en güvenli kişisel platform olduğunu dile getiriyor.

Her ne kadar iOS sisteminin muazzam bir güvenliğe sahip olduğu düşünülüyor olsa da Apple güvenlik hususunda adımlar atmaya devam ediyor. Bu hususta çalışanlarına bir e-mail gönderen CEO Tim Cook, bu e-mailde zaten güvenlik hususunda ciddi anlamda çalıştıklarını ancak bu çalışmaların son hız devam edeceğini söylüyor. Her seferinde daha güçlü bir şekilde gelen tehdit ve tehlikelerin de onları daha fazla çalışmaya yönelttiğini sözlerine ekleyen Tim Cook, firmanın güvenlik açıklarına tahammülü olmadığını açık bir dil ile belirtiyor.

apple_guvenlik

iOS 10 sürümünde güvenlik anlamında adımlar atılmış!

iOS 10 işletim sisteminin de tanıtılması ile Apple cihazlarında yeni bir çığır açılabilir. Mükemmel detaylar ve özellikleri beraberinde getiren yeni iOS sürümü, güvenlik anlamında da diğer sürümlere meydan okuyacak gibi görünüyor. Markanın birçok cihazında kullanılabilir durumda olacak iOS 10 sürümü sayesinde firmanın güvenlik anlamında her gün yeni adımlar atabileceğine de şahit oluyoruz.

Her gün gelişen teknoloji ile Apple’ın da hiçbir teknolojik gelişmeden geri kalmadığını hepimiz biliyoruz. Elbette bu durum güvenlik anlamında da geçerli oluyor. Günümüzün belki de en güvenli cihazlarını kullanıcılara sunan Apple güvenlik anlamında her zaman rakiplerinden bir adım öndeydi ve atacağı adımlar ile bu öndeliği devam ettirecek gibi görünüyor.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji Haberleri

Reklam

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018
Reklam

Popüler Haberler

Reklam
Üste çık