Apple, Eylül Etkinliğinde Neler Tanıtacak?

Merakla beklenen Apple Eylül etkinliği, kısa bir süre sonra düzenlenecek. Peki, Apple Eylül etkinliği kapsamında neler duyurulacak? İşte detaylar!

apple eylül etkinliği 2016

Apple, her yıl yeni akıllı telefonu başta olmak üzere birçok yeni ürüne ve gelişmeye yer verdiği Eylül etkinliğini, bu yıl kuvvetle muhtemel 9 Eylül 2016 tarihinde düzenleyecek. Peki, Apple Eylül etkinliği kapsamında bu yıl neler duyuracak?

1: iPhone 7!

Apple Eylül Etkinliği

Bilindiği gibi Apple, bir gelenek olarak Eylül etkinliği kapsamını yeni iPhone modeli odağı ile düzenliyor. Bu yıl da durum değişmeyecek ve Apple Eylül etkinliği kapsamının ilk yeni ürünü, iPhone 7 olacak.

iPhone 7 modeli ile ilgili şimdiye kadar birçok sızıntı görsel geldi ve gelmeye de devam ediyor. Kısaca bahsetmek gerekirse yeni iPhone 7, temel olarak tasarım anlamında iPhone 6/6s ile benzerlik gösterecek. Farklılıkları ise en çok kamera ve kulaklık girişinin tasarımdan kaldırılması noktasında belirecek.

2: Apple Watch 2!

Apple Eylül Etkinliği

Apple’ın Eylül 2016 etkinliği kapsamında tanıtması beklenen bir diğer yeni ürünü ise, Apple Watch 2 olarak bekleniyor. Apple’ın akıllı saat modeli Apple Watch’un yeni modeli olacak Apple Watch 2 ile ilgili ise henüz ne bir sızıntı görsel ne de bir sızıntı bilgi yer alıyor.

3: iOS 10!

Apple Eylül Etkinliği

Apple’ın son olarak çıkışını yapması beklenen yeniliği ise, iOS 10 mobil işletim sistemi oluyor. Aslında Apple, yeni mobil işletim sürümü iOS 10’u, WWDC 2016 geliştirici konferansında tanıtmıştı. Lakin, o günden bu güne iOS 10 işletim sistemi, hala beta olarak gelişim sürecine devam ediyor.

Apple Eylül etkinliği kapsamında, iPhone 7 modelini tanıtmasıyla beraber, iOS 10 işletim sistemini de tüm kullanıcıların indirmesine sunacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.