Apple Enerji Yönetimi Çipi Üstünde Çalışıyor!

Apple'ın 2018 yılındaki iPhone modellerinde kullanması beklenen enerji yönetimi çipi ile ilgili detaylar ortaya çıktı! Bilgiler dikkat çekiyor!

Apple A12 Çipi

Apple’ın 2018 yılında duyuracağı iPhone modellerinde, özel bir enerji yönetim çipi kullanmaya hazırlandığına ilişkin önemli bilgiler gündeme geldi. Öyle görünüyor ki 2018 yılında lanse edilecek yeni iPhone modelleri, batarya konusunda da farklı bir yaklaşım getirecek!

2018 yılında duyurulacak iPhone modelinde enerji yönetimi çipi olacak!

Apple çalışmaları ile ilgili yeni gelen bir bilgiye göre, enerji yönetimini üstlenecek özel bir çip üstünde çalışmalar gerçekleştiriliyor. Söz konusu olan bu özel çip, yeni iPhone modellerinin tüm enerji yönetimini üstlenecek.

Sadece enerji kontrolü için işlev göstermesi planlanan bu yeni çip, açıklanan bilgilere göre hem batarya ömrü hem de şarj olma süresi konusunda ciddi bir farklılık oluşturacak. Öyle ki bu bilgileri ortaya çıkartan kaynağın açıklamalarına göre sektördeki en gelişmiş yönetim çipi olacak.

Apple A12 Çipi

Apple’ın söz konusu bu çip üzerinde sıkı bir çalışma gerçekleştirdiği ve 2018 yılındaki iPhone modellerine yetiştirmek istediği bilgisi de aktarılıyor. Kuvvetle muhtemel Tayvanlı TSMC tarafından üretilmesi beklenen bu enerji yönetimi yongası, Apple için önemli bir atılım olacak.

Bu konudaki ve Apple A12 çipi ile ilgili yaşanacak yeni gelişmeleri, Haber Tekno iPhone haberleri başlığı kapsamında sunmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here