Apple Enerji Yönetimi Çipi Üstünde Çalışıyor!

Apple'ın 2018 yılındaki iPhone modellerinde kullanması beklenen enerji yönetimi çipi ile ilgili detaylar ortaya çıktı! Bilgiler dikkat çekiyor!

Apple A12 Çipi

Apple’ın 2018 yılında duyuracağı iPhone modellerinde, özel bir enerji yönetim çipi kullanmaya hazırlandığına ilişkin önemli bilgiler gündeme geldi. Öyle görünüyor ki 2018 yılında lanse edilecek yeni iPhone modelleri, batarya konusunda da farklı bir yaklaşım getirecek!

2018 yılında duyurulacak iPhone modelinde enerji yönetimi çipi olacak!

Apple çalışmaları ile ilgili yeni gelen bir bilgiye göre, enerji yönetimini üstlenecek özel bir çip üstünde çalışmalar gerçekleştiriliyor. Söz konusu olan bu özel çip, yeni iPhone modellerinin tüm enerji yönetimini üstlenecek.

Sadece enerji kontrolü için işlev göstermesi planlanan bu yeni çip, açıklanan bilgilere göre hem batarya ömrü hem de şarj olma süresi konusunda ciddi bir farklılık oluşturacak. Öyle ki bu bilgileri ortaya çıkartan kaynağın açıklamalarına göre sektördeki en gelişmiş yönetim çipi olacak.

Apple A12 Çipi

Apple’ın söz konusu bu çip üzerinde sıkı bir çalışma gerçekleştirdiği ve 2018 yılındaki iPhone modellerine yetiştirmek istediği bilgisi de aktarılıyor. Kuvvetle muhtemel Tayvanlı TSMC tarafından üretilmesi beklenen bu enerji yönetimi yongası, Apple için önemli bir atılım olacak.

Bu konudaki ve Apple A12 çipi ile ilgili yaşanacak yeni gelişmeleri, Haber Tekno iPhone haberleri başlığı kapsamında sunmaya devam edeceğiz.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.