Apple Dünya Emoji Günü’nde Lider Kadrosunu Emojilerle Değiştirdi!

Apple Dünya Emoji Gününde Lider Kadrosunu Emojiler 2018

Apple, yıllardır bir gelenek olarak hazırladığı resmi web sitesindeki lider kadrosu bölümünü, Dünya Emoji Günü 2018 kapsamında, kendi sistemleri olan Memoji ile birlikte değiştirdi.

Yapılan bu değişiklik sonrasında kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi ile karşılandığını söylemek gerekiyor.

Apple lider kadrosunu Memoji ile değiştirdi!

Bilindiği gibi Apple, kısa bir süre önce iOS 12 emojileri ile ilgili bir duyuru yapmıştı. Emoji Günü kutlamaları kapsamında yaptığı bu duyurudan hemen sonra ise kullanıcılara bir başka sürpriz de hazırlamış gibi görünüyor. Buna göre resmi web sitesindeki tüm lider kadrosu, Memoji yüz ifadeleri ile güncellenmiş durumda.

Apple Dünya Emoji Gününde Lider Kadrosu 2018

Listede en çok dikkat çeken isimler ise tahmin edilebileceği gibi CEO Tim Cook ve tasarım ekibi şefi Jonathan Ive oluyor. Bununla birlikte Phill Schiller ve Craig Federighi isimleri de yine en çok dikkat çeken emoji uyarlamaları arasında yer aldı.

Apple Dünya Emoji Gününde Lider Kadrosunu Emojiler 2018

Şu an için bu Memoji’lerin kadrodaki isimlerin kendisi mi hazınlandığı, yoksa bir başka ekip tarafından mı hazırlandığı konusunda bir bilgi elde edilmiş değil. Ancak böyle bir hamle ise sektörde ilgi çekmeyi başarmış olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Son olarak hatırlatmak gerekirse Apple Emoji özelliği de iOS 12 güncellemesi özellikleri arasında kendini gösteren gelişmeler arasında yer alıyordu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here