Apple, Dövme Üzerinde Kullanılan Apple Watch Ölçüm Hatasını Doğruladı

Geçtiğimiz günlerde, Apple Watch modellerinin kalp ritim ölçüm sensörünün dövme bulunan deri üzerinde ölçüm yapamadığı veya hatalı ölçüm yaptığı bildirilmişti. Bu bildirimden birkaç gün sonra Apple, resmi destek sayfasında bu durumu doğruladı.

Apple, Dövme Üzerinde Kullanılan Apple Watch Ölçüm Hatasını Doğruladı - habertekno - teknoloji haberleri

Her ne kadar hata ile ilgili resmi ağızdan onay gelse de, çözüm için Apple‘ dan herhangi bir açıklama gelmiş değil. Öyle görünüyor ki Apple Watch‘ da bulunan sensörle ilgili bir durum olduğu için yazılım güncellemesi ile çözülebilecek bir sorun değil.

Büyük bir kullanıcı kitlesine hitap etmiyor olması da yine şu an için tek çözümün sensörün, dövme deseninin koyu renkli kısımlardan uzat tutulması olarak görülüyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.