Apple’dan Yenilikçilik için 10 Milyar Dolar!

Yenilikçilik için

Steve Jobs ile Apple; ilk iPhone modeli ile akıllı telefon dünyasına yön vermiş, iPad ile de tablet dünyasının mimarı olmuştu. Steve Jobs’ın hayata veda etmesinden sonra CEO görevini sürdüren Tim Cook, uzun süredir Apple’ı yönetiyor. Lakin, Tim Cook önderliğinde hayatını devam ettiren Apple ve ürünleri ile ilgili son dönemlerde, yenilikçi Apple imajının artık bozulmaya başladığı eleştirileri artış gösterdi. Gerek iPhone gerekse de iPad tarafında dikkat çeken yenilikler ile gündeme gelemeyen Apple, Apple Watch ile de yenilikçilik özelliğini sergileyememiş olarak yorumlandı.

Ayrıca Bakınız

iPhone 7 Çizimleri Sızdırıldı!

Yenilikçilik için

Yenilikçi yapısı ile bilinen Apple firmasının bu ünvanına zarar geldiği düşünülecek olsa ki Apple, 2016 Ar-Ge çalışmaları için ayrılan bütçesini, 10 milyar Dolar seviyesine yükseltti!

Apple, Ar-Ge yatırımını arttırdı!

Yayınlana finansal raporlarda Apple’ın, yenilikçilik için ayırdığı bütçenin 10 milyar Dolar’a yükseldiği ortaya çıktı. Önceki seneye oranla neredeyse %50’lik bir artışın söz konusu olması, Apple tarafında ciddi yenilikler istendiği anlamını taşıyor.

Son olarak ise yenilikçilik konusunda geçtiğimiz günlerde yeni nesil iPhone modelleri ile ilgili açıklama yapan Tim Cook, kullanıcılar tarafından çok beğenilecek ve dikkat çekecek yenilikleri sunmaya hazırlandıklarını söylemişti.

 

>> Apple’ın yenilikçi marka imajı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here