Apple’dan Jet Black iPhone 7 için Açıklama Geldi!

Apple, yeni Jet Black-Simsiyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili açıklama yaptı. İşte Apple'ın Jet Black iPhone 7 açıklaması!

Jet Black iPhone 7

Teknoloji dünyasının merakla beklediği yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri, dün düzenlenen özel Apple etkinliği ile resmi olarak duyuruldu.

iPhone 7 özellikleri kadar, yeni iPhone 7 renk seçenekleri de dikkatleri üzerine topladı. Bilhassa da yeni Jet Black-ülkemizde Simsiyah olarak adlandırılıyor- rengi ilgi ile karşılandı.

Lakin Apple, Jet Black iPhone 7 ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

Apple’dan Simsiyah iPhone 7 rengi için uyarı!

Jet Black iPhone 7

Apple’ın resmi internet sitesinde yer alan bir uyarıya göre Jet Black-Simsiyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus rengi, uzun süreli kullanımlarda mikro çizikler ve aşınmalar meydana getirebilir.

Apple’ın düzenlediği özel etkinlikte açıkladığı bilgilere göre parlak siyah rengin oluşturulabilmesi için, iPhone 7 üretiminde özel bir teknik kullanılmış. Nitekim, Jet BlackSimsiyah renginin sahip olduğu parlaklığı çıkartan üretim süreci, uzun süreli kullanımlarda dezavantaj oluşturabiliyor.

Jet Black iPhone 7

Apple tarafından belirtilen bu uyarı, Simsiyah iPhone 7 kullanıcılarının daha sonraları oluşturacağı çizilme ve aşınma şikayetleri için bir ön açıklama niteliği taşıyor.

Jet Black-Simsiyah iPhone 7 için 32GB yok!

Jet Black iPhone 7

Son olarak belirtmek gerekirse yeni Jet Black-Simsiyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri, sadece 128GB ve 256GB depolama alanları ile sunulacak. Apple tarafından özel bir seçenek olarak sunulacak Simsiyah rengi, 32GB depolama ile satışa sunulmayacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.