Apple Face ID

Apple, Face ID üretimi ile ilgili ortaya çıkan haberler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ortaya çıkan bu Face ID ile ilgili olan haberleri kesinlikle kabul etmeyen Apple, üstelik mevcut iddiasını da güçlendirmiş oldu.

Apple’dan Face ID açıklamalarına yalanlama geldi!

Öncelikle konuyu kısaca özetlemek gerekirse kısa bir süre önce Bloomberg, Apple’ın iPhone X üretim sürecini hızlandırmak için kullandığı Face ID bileşenlerinde bir kesintiye gittiğini belirtmişti. Böylece üretimler hızlanabilecek ancak Face ID sisteminin doğru algılama oranında düşüş gerçekleştirilecekti.

Şu an için Face ID’nin yanlış algılama ihtimali, 1 milyonda 1 olarak açıklanmış durumda. Bloomberg’in açıklamalarındaki bileşen değişiminden sonra bu oranın daha aşağıya düşeceği belirtiliyordu.

Apple Face ID

Ancak dün ortaya çıkan bu gelişmenin hemen ertesi gününde Apple, konu ile ilgili bir açıklama getirdi ve böyle bir değişikliğin söz konusu olmadığını vurguladı. Gelen haberleri yalanlayan Apple, ayrıca yeni bir iddiada bulundu. Apple’a göre herhangi bir olumsuzluk olmadığı gibi, sektöredeki altın standart yüz tanıma teknolojisini de Face ID ile gerçekleştirmeyi beklediklerini vurguladı.

Nitekim Face ID’nin yanlış algılama oranının 1 milyonda 1 olarak kalacağını anlaşılmış oldu. Karşılaştırma yapmak adına belirtmek gerekirse Tocuh ID sisteminde yanlı algılama oranı, 50 binde 1 ihtimal olarak ifade ediliyordu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here