Apple’dan Bataryası Yanan iPhone 7 Plus Videosu İçin Açıklama Geldi!

Apple, bataryası yanan iPhone 7 Plus videosu ile ilgili açıklamada bulundu. Apple'ın açıklamalarına göre görünün ile asıl olay aynı değil!

Yanan iPhone 7 Plus

23 şubat tarihinde bir kullanıcının yanan iPhone 7 Plus videosu yayınlaması, dikkatleri üzerine toplamıştı. Kısa bir süre önce de Apple, söz konusu bu olaya kayıtsız kalmadı ve bir resmi açıklama yapma gereksinimi duydu.

Apple, yanan iPhone 7 Plus videosu “viral” olabilir!

Brianna Olivas isimli kullanıcının iPhone 7 Plus’ın şardayken alev aldığını gösteren videosunu yayınlamasından sonra, Apple’dan resmi bir açıklama geldi. Buna göre Apple, videoyu yayınlayan Brianna Olivas ile iletişime geçmiş ve durumun aslını öğrenmeye çalışmış.

Bu süre zarfından Brianna Olivas’ın, daha önce de cihazını Apple Store’a götürdüğü ve kapanma sorunu olduğunu belirttiği aktarılıyor. Akabinde Apple Store’da yapılan testler sonucunda cihaz hatasız olarak geri teslim edilmiş.

Apple’ın açıklamalarından anlaşılan o ki Apple, söz konusu bu durumu “viral” bir çalışma olarak değerlendiriyor olabilir.

Son olarak belirtmek gerekirse daha önce de benzer şekilde farklı iPhone 6s ve iPhone 7 modellerinin alev aldığına ilişkin görsel paylaşımlar yapılmış, ancak Apple tarafından herhangi bir resmi açıklama veya bu durumun kronik bir sorun olduğuna ilişkin açıklama getirilmemişti.

Brianna Olivas’ın yayınladığı bataryası yanan iPhone 7 Plus videosu:

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here