Apple, Dahili Ekran Kartlı 5K Monitör Hazırlıyor Olabilir!

Apple'ın yeni 5K monitör modeli için, dahili GPU iddiaları gündeme gelmeye başladı. İşte yeni Apple 5K monitör modelinin detayları!

5K Monitör

Kısa bir süre önce Apple, Thunderbolt monitör modelinin üretimine son verildiği açıklamıştı. Her ne kadar yeni bir Apple monitör üretimi ile ilgili bilgi aktarılmasa da beklentiler, Apple tarafından çok daha farklı bir 5K monitör modeli geliştirdiği yönünde şekilleniyor. Son olarak ise gelen bilgiler; Apple 5K monitör modelinin, oyunculuk ve tasarımcılık anlamında kullanılacak dahili GPU ile geleceği şeklinde aktarılıyor.

Yeni Apple 5K monitör modeli gelebilir!

5K Monitör

Bahsi geçtiği gibi Apple’ın yeni monitör modelinin, 5K çözünürlüğünde bir panel ile gelecek. Daha önce Apple, iMac modellerinde de 5K ekran çözünürlüğünü kullanıcılarına sunmaya başlamıştı.

Yeni Apple 5K monitörü için daha da dikkat çeken iddia ise, dahili bir GPU barındıracağı oldu. Aslında bu tip harici ekran kartı çözümlerini, Razer gibi firmalardan görmek mümkün oluyordu. Apple ise bu sistemi özellikle; MacBook, MacBook Air ve MacBook Pro modelleri için düşünüyor. Bilindiği gibi MacBook ailesinde, 15inç MacBook Pro dışında dahili ekran kartı bulunmuyor. Durumun böyle olması da oyun ve tasarım konusunda, diğer MacBook ürünlerini bir adım geriye itiyor. Dahili bir GPU çözümü sunan 5K monitör seçeneği ise, tam da bu ihtiyacı karşılamış olacak.

5K Monitör

MacBook modelini yeni Apple 5K monitör ile bağlayan kullanıcılar, hem 5K çözünürlüklü bir ekran hem de harici bir grafik kartına sahip olmuş olacak.

Şu an için gelen bu bilgiler, birer iddiadan ibaret. Lakin Apple tarafında, 5K monitör beklentileri üst düzeye çıkmış durumda.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here