Apple Çin için Çift SIM Kartlı iPhone Üzerinde Çalışıyor!

Çift SIM Kartlı iPhone

Apple’ın yeni iPhone modellerine giderek yaklaşılmaya devam ederken, bu konuda gelen bilgiler de paralel olarak gelişim göstermeye devam ediyor. Son olarak da Apple’ın Çin pazarındaki satışlarını artırmak adına beklenmedik bir hamle üzerinde çalışmalar yaptığına dair önemli bilgiler ortaya çıktı. Buna göre Apple, 6.1-inç iPhone modelinin çift SIM kartlı versiyonu üzerinde de çalışmalar gerçekleştiriyor ve bu ürün, sadece Çinli kullanıcılar için satışa sunulacak.

Apple Çinli kullanıcılar için ek bir iPhone modeli üstünde çalışıyor!

Bilindiği gibi otomobilden tekstile kadar olan tüm firmalar için dünyanın en büyük pazarları arasında yer alan Çin, Apple için de çok önemli bir yere sahip. Ancak yaptığı çalışmalar ile pazar liderliği konusunda sorunlar yaşayan firma, bu konu ile ilgili özel bir ekip ile çalışmalar yapıyora benziyor.

Son gelen bilgilere göre 2018 iPhone modelleri için geri sayım devam ederken, 6.1-inç ekran büyüklüğüne sahip iPhone modelinin çift SIM kartılı bir versiyonu da gündemde. Bu modelin satışlarının ise sadece Çin’de yapılması bekleniyor. Kısaca bilgi vermek gerekirse Çinli kullanıcılar, çift hatlı telefonlara karşı ciddi bir ilgi gösteriyor. Nitekim Çin’in kendi firmaları Huawei, OnePlus, Oppo ve Meizu gibi isimlerin yanı sıra Samsung ve LG gibi isimler de bu konuda özel modeller üretiyor. Durumun böyle olması da bir nebze de olsun Apple’ı geri planda bırakıyor.

Aslında böyle bir adımın atılması yönünde çalışmaların yapıldığına ilişkin bilgiler, geçtiğimiz yıldan bu yana sektördeki analizlerde kendini gösteriyordu. Lakin şimdiye kadar somut bir adım atılmış değil. Global versiyon konusunda ise firmanın temkinli olacağını söylemek mümkün. Zira GSM operatörleri, çift SIM kartlı modellerin satışını yapma konusunda temkinli davranıyorlar. Ülkemizde de benzer bir durum söz konusu oluyor. Dolayısıyla Apple’ın ciddi bir satış kısmını operatörler üzerinden gerçekleştiriyor olması, atılması muhtemel böyle bir adımın da sadece Çin’e özel olacağı bilgisini doğruluyor.

Son olarak hatırlatmak gerekirse şu an için önümüzdeki ay duyurulması beklenen iPhone modellerinin 3 farklı ekran boyutunda ve iPhone X modeli ile benzer tasarımda olacağı belirtiliyor. OLED ve LCD ekran teknolojilerini kullanacak modellerin 2 tanesi iPhone X benzeri ve OLED ekran ile birlikte gelecekken, diğer model ise LCD ekran teknolojisi ve iPhone 8 tasarımı ile benzer bir formda olacak. Kısa bir süre önce 1 trilyon dolarlık şirket olan Apple, önümüzde yıllarda karlılığını Çin’de daha fazla artırmaya çalışacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here