Haber Tekno Sosyal Medya

Apple, Çin’deki iPhone Satışlarındaki Liderliğini Oppo R9’a Kaptırdı!

iphone 7 çin

Mobil Teknoloji Haberleri

Apple, Çin’deki iPhone Satışlarındaki Liderliğini Oppo R9’a Kaptırdı!

Apple, dünyanın en büyük pazarlarından Çin’deki iPhone satışlarındaki liderliğini, Oppo markasının Oppo R9 modeline kaptırdı!

Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından olan Çin’deki Apple liderliği, kısa bir süre önce Oppo markasına devretmiş oldu. Çin’deki Apple’ın iPhone satış liderliği, nitekim Oppo R9 modeli ile el değiştirmiş oldu.

Apple’ın Çin’deki liderliğini kaybetti!Apple Store Çin

2012 yılından bu yana Çin pazarındaki en çok satılan akıllı telefon modeli olan iPhone, en sonuna bu liderliğini kaybetti. Counterpoint Research tarafından yapılan araştırma sonucuna göre göre yeni lider R9 modeli ile birlikte Oppo markası oldu.

Oppo R9

Oppo R9

2016 yılında Çin’de 12 milyon iPhone satışı gerçekleştirildi!

Açıklanan bilgilere göre geçtiğimiz sene Apple, 12 milyon adet iPhone 6s modeli satışı gerçekleştirerek, Çin’deki akıllı telefon pazarının sadece yüzde 2’lik bölümünü kapsadı. Öte yandan Oppo R9 modeli ise 17 milyon adetlik satış gerçekleştirerek, yine Çin’in akıllı telefon pazarının yüzde 4’lük bölümünü kapsamış oldu.

Son olarak belirtmek gerekirse Çinli Oppo markası, akıllı telefon sevkiyatlarında yüzde 106 artış yaşarken, Apple ise yüzde 21 düşüş yaşadı. Dolayısıyla yaklaşık 5 yıl sonra Apple, ilk defa Çin’deki liderliğini elinden kaptırmış oldu.

Haberi Okumaya Devam Et
Kim Kardashian Selfie
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji Haberleri

Üste çık