Haber Tekno Sosyal Medya

Haberler

Apple, Çin’de Siri’nin Patent Sorununu Aşmayı Başardı!

Teknolojik ürünlerin dünyanın her noktasına yayılması, özellikle patent konusunda çeşitli ülkeler sınırları içinde sorunlar meydana getirebiliyor. Bu sorunlarla sık sık karşılaşan Apple, dünyanın en büyük akıllı cihaz pazarlarından olan Çin’ de, uzun süredir akıllı asistan Siri’ nin kullanımıyla ilgili patent sorunları yaşamaktaydı. Son gelen bilgiye göre Apple, Çin’ de devam ettirdiği yasal süreci kazanmayı başardı.

Apple, Çin’ de Siri’ nin Patent Sorununu Aşmayı Başardı! - habertekno- habertekno.com - teknoloji haberleri

Çin sınırları içerisinde hizmet veren Zhizhen Network Technology şirketinin hâlihazırda kullanıcılarına sunduğu ‘Xiao i Robot‘ isimli akıllı asistanının sahip olduğu patentler, Siri ile çelişmekte olduu iddia edildiği için uzun süredir Apple ve Zhizhen Network arasında hukuki bir savaş devam etmekteydi. Sesli kontrol noktasında çeliştiği iddia edilen Siri, artık Çin’ de Apple kullanıcıları tarafından rahatça kullanılabilecek. Zira devam eden mahkeme sonuçları, Siri’ yi patent konusunda temize çıkardı.

Farklı ülke sınırları içerisinde hizmet veren teknoloji şirketleri, ithal ürünlerin özellikleriyle kimi zaman bu tarz olaylarla gündeme geliyor. Ayrıca Apple, yine birçok farklı ülkede patent sorunları ile uğraşmaya da devam ediyor.

Haberi Okumaya Devam Et
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık