Apple, Bükülebilir/Katlanabilir iPhone Patenti Aldı!

Apple, yeni bir bükülebilir-katlanabilir iPhone patenti daha aldı. İşte yeni bükülebilir iPhone patenti ve patent ile ilgili detaylar!

Özellikle LG tarafından, bükülebilir ekran teknolojisi ile ilgili çalışmaların üstüne, demo ekran ürünleri de kimi zaman sergileniyor. Samsung’un da benzer bir bükülebilir/katlanabilir ekran ile ilgili yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler geliyor.

Bu noktada, Apple’da kapalı kapılar ardında bükülebilir iPhone modeli ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak da Apple’ın aldığı yeni bükülebilir/katlanabilir iPhone patenti gün yüzüne çıktı.

Bükülebilir iPhone patenti!

Bükülebilir iPhone

Aslında Apple, 2014 yılında da benzer bir bükülebilir iPhone modeli ile ilgili patenti bünyesine katmıştı. Yeni aldığı bükülebilir iPhone patentinde ise Apple, materyal noktasında farklılık içeriyor.

Bükülebilir ekranlı mobil cihaz olarak tanımlanan patent detaylarında, materyal olarak “carbon nanotubes” ibaresinin yer aldığı dikkat çekiyor.

Şu an için üretim teknolojisi ile ilgili nasıl bir yol izleneceğine ilişkin açıklamalar bulunmuyor. Materyal kullanımlarında, bükülebilir ekranlı iPhone modelinin; alüminyum, karbon fiber, seramik ve plastik olarak sıralanıyor.

Öyle görünüyor ki geleceğin akıllı telefon modelleri için bükülebilir-katlanabilir ekran teknolojisi, standart tasarımın bir parçası haline gelmiş olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here