Apple, Bükülebilir/Katlanabilir iPhone Patenti Aldı!

Apple, yeni bir bükülebilir-katlanabilir iPhone patenti daha aldı. İşte yeni bükülebilir iPhone patenti ve patent ile ilgili detaylar!

Özellikle LG tarafından, bükülebilir ekran teknolojisi ile ilgili çalışmaların üstüne, demo ekran ürünleri de kimi zaman sergileniyor. Samsung’un da benzer bir bükülebilir/katlanabilir ekran ile ilgili yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler geliyor.

Bu noktada, Apple’da kapalı kapılar ardında bükülebilir iPhone modeli ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak da Apple’ın aldığı yeni bükülebilir/katlanabilir iPhone patenti gün yüzüne çıktı.

Bükülebilir iPhone patenti!

Bükülebilir iPhone

Aslında Apple, 2014 yılında da benzer bir bükülebilir iPhone modeli ile ilgili patenti bünyesine katmıştı. Yeni aldığı bükülebilir iPhone patentinde ise Apple, materyal noktasında farklılık içeriyor.

Bükülebilir ekranlı mobil cihaz olarak tanımlanan patent detaylarında, materyal olarak “carbon nanotubes” ibaresinin yer aldığı dikkat çekiyor.

Şu an için üretim teknolojisi ile ilgili nasıl bir yol izleneceğine ilişkin açıklamalar bulunmuyor. Materyal kullanımlarında, bükülebilir ekranlı iPhone modelinin; alüminyum, karbon fiber, seramik ve plastik olarak sıralanıyor.

Öyle görünüyor ki geleceğin akıllı telefon modelleri için bükülebilir-katlanabilir ekran teknolojisi, standart tasarımın bir parçası haline gelmiş olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.