Haber Tekno Sosyal Medya

Apple Biyometrik Sensörlü Kulaklık Patenti Aldı!

Apple Biyometrik Sensörlü Kulaklık

Teknoloji Haberleri

Apple Biyometrik Sensörlü Kulaklık Patenti Aldı!

Apple biyometrik sensörlü kulaklık için patent aldı. İşte FitPods olabileceği iddia edilen Apple biyometrik sensörlü kulaklık patentinin detayları!

Apple, 2008 ve 2014 yıllarında aldığı kulaklıkların aktivite takip özelliği patentinin kapsamını genişleterek yeniledi. Yeni Apple biyometrik sensörlü kulaklık patentinin alınmasından sonra, FitPods isimli yeni bir kulaklık ile ilgili dedikodular da başlamış oldu.

Apple’dan yeni biyometrik sensörlü kulaklık patenti!

Apple tarafından alınan yeni patentin detaylarına göre biyometrik sensörlü kulaklık modeli kullanıcısının; vücut sıcaklığı, nabız atışı ve kan oksijen yüzdesi gibi detayları mönitörleyebilecek. Öte yandan, patente konu olan kulaklık modelinin, dokunmatik ve sesli kullanım detaylarına da sahip olacağı öne çıkan detaylar arasında yer alıyor. Bu noktada, yeni kablosuz AirPods modelinde olduğu gibi, dokunmatik ve Siri destekli bir kulaklığın ortaya çıkacağı söylenebilir.

Yeni biyometrik sensörlü kulaklık patentinden sonra ortaya bir de Apple FitPods ismi çıkmış oldu. Söz konusu Apple biyometrik sensörlü kulaklık modelinin kablolu mu yoksa kablosuz mu olacağına ilişkin bir bilgi de, ne yazık ki şimdilik bulunmuyor.

Yeni Apple patentinde yer alan görseller:

Apple Biyometrik Sensörlü Kulaklık Patenti

Önceki1 / 3
← → oklarını kullanabilirsiniz.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Teknoloji Haberleri

Üste çık