Apple Biyometrik Sensörlü Kulaklık

Apple, 2008 ve 2014 yıllarında aldığı kulaklıkların aktivite takip özelliği patentinin kapsamını genişleterek yeniledi. Yeni Apple biyometrik sensörlü kulaklık patentinin alınmasından sonra, FitPods isimli yeni bir kulaklık ile ilgili dedikodular da başlamış oldu.

Apple’dan yeni biyometrik sensörlü kulaklık patenti!

Apple tarafından alınan yeni patentin detaylarına göre biyometrik sensörlü kulaklık modeli kullanıcısının; vücut sıcaklığı, nabız atışı ve kan oksijen yüzdesi gibi detayları mönitörleyebilecek. Öte yandan, patente konu olan kulaklık modelinin, dokunmatik ve sesli kullanım detaylarına da sahip olacağı öne çıkan detaylar arasında yer alıyor. Bu noktada, yeni kablosuz AirPods modelinde olduğu gibi, dokunmatik ve Siri destekli bir kulaklığın ortaya çıkacağı söylenebilir.

Yeni biyometrik sensörlü kulaklık patentinden sonra ortaya bir de Apple FitPods ismi çıkmış oldu. Söz konusu Apple biyometrik sensörlü kulaklık modelinin kablolu mu yoksa kablosuz mu olacağına ilişkin bir bilgi de, ne yazık ki şimdilik bulunmuyor.

Yeni Apple patentinde yer alan görseller:

Apple Biyometrik Sensörlü Kulaklık Patenti

1
2
3
Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik medya sektöründe çalışmış, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.