Apple AR Kaskına İlişkin Detaylar Artıyor!

Apple AR yani Apple artırılmış gerçeklik kaskı ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgiler ise Apple AR çıkış tarihine yönelik!

Apple AR

İçinde bulunduğumuz teknoloji dünyasının en popüler ürünleri arasında sanal gerçeklikVR ve artırılmış gerçeklikAR ürünleri yer alıyor. Bu noktada sessizliğini sürdüren marka ise, Apple olmuş durumda. Lakin, gelen bilgilere göre Apple, VR ve AR kaskları konusunda sessizliğini bozmaya hazırlanıyor.

Apple AR çalışmaları sürüyor!

Özellikle başarılı iPhone sızıntı bilgileri ile bilinen KGI analistlerinden Ming-chi Kuo, Apple AR ve Apple VR çalışmalarına ilişkin detayları paylaştı.

Aktarılan bilgilere göre Apple VR ve Apple AR kask modelleri, bir veya iki yıl içerisinde somut olarak ortaya çıkmış olacak.

microsoft hololens

Artırılmış gerçeklik kaskları için, şu an en somut ve öne çıkan ürün, Microsoft’un HoloLens modeli olarak biliniyor. Her ne kadar aktif olarak son tüketiciye ulaşamıyor olsa da, Microsoft’un AR çalışmaları sürdürülmüş oluyor.

Şu anki sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik kasklarının hantal yapısının, Apple tasarım anlayışına uymadığı için yoğun çalışmaların devam ederek aceleci davranılmak istenmediği belirtilen konu ile ilgili, ne yazık ki şu an net detaylar bulunmuyor.

Bilindiği gibi Apple CEO’su Tim Cook, birçok defa katıldığı platformlarda artırılmış gerçeklik(AR-argumentative reality) teknolojisinin, sanal gerçeklik teknolojisine nazaran çok daha üst seviyede yer alan bir teknoloji olabileceğine ilişkin açıklamalar yapmaktan geri durmuyordu. Nitekim, Apple AR kasının, Apple VR kaskından daha önce duyurulması kuvvetle muhtemel olabilir

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here